Wycieczka do Płocka

Uczniowie klasy 1a przed katedrą w Płocku.5 października uczniowie kl. 1a i 3c wyruszyli na swoją pierwszą w tym roku szkolnym wycieczkę do Płocka.     
W kinie „Przedwiośnie” obejrzeliśmy spektakl muzyczny „Piękna i Bestia”, a następnie udaliśmy się na spacer na Wzgórze Tumskie.  Zwiedziliśmy piękną Bazylikę katedralną Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, która jest  jedną z pięciu najstarszych katedr w Polsce i najcenniejszym zabytkiem Płocka. Wchodząc do katedry zachwyciły nas piękne, ogromne drzwi. Są one wierną kopią Drzwi Płockich, które powstały w XII w. Wykonane są z brązu i składają się z 26 kwater. Obejrzeliśmy również Kaplicę Katedralną, w której znajduje się sarkofag władców Polski Władysława Hermana i Bolesława Krzywoustego.

W drodze powrotnej do autokaru zrobiliśmy zdjęcie przy pomniku Miry Zimińskiej-Sygietyńskiej, urodzonej w Płocku, która była wieloletnią dyrektorką zespołu pieśni i tańca „Mazowsze”. Ta wycieczka na długo pozostanie w naszej pamięci.

Agata Krajewska