“W ogrodzie wdzięczności”

Złocisty, październikowy, świąteczny dzień… Szczególny dzień – święto polskiej szkoły – tymi słowami rozpoczęła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej, na którą przybyli goście oraz zaproszeni emerytowani nauczyciele. 

Występy artystyczne poprzedziła część oficjalna, rozpoczęta przemową p. dyrektor  Beaty Wasiak-Grudzińskiej. Następnie głos zabrali zaproszeni goście: Przewodniczący Rady Miejskiej – pan Andrzej Reder, przedstawicielka Związków Zawodowych Solidarność – pani Katarzyna Dubielak, przedstawicielka Rady Rodziców – pani Agnieszka Paziak.

Tegoroczna uroczystość była prawdziwym wulkanem energii i radości. Tańce, wesołe scenki z życia szkoły, piosenki i humorystyczny pokaz różnych typów nauczycieli, bez których – jak stwierdził prowadzący – szkoła straciłaby wiele ze swej atrakcyjności, złożyły się na widowisko wywołujące uśmiech na twarzach zebranych. Anioł, luzak, perfekcjonista, aktywista i sceptyk to najbardziej charakterystyczne osobowości. Młodzi aktorzy chętnie wcielili się w te role. Starannie dobrane stroje, charakteryzacja, rekwizyty, charakterystyczny sposób poruszania się ułatwiły publiczności rozpoznanie wielu nauczycieli z SP3. Zauważyliśmy wiele uśmiechów i porozumiewawczych spojrzeń…

Na koniec przedstawiciele wszystkich klas wierszem i śpiewem wyrazili swoją wdzięczność oraz słowa uznania.  Uczniowie podziękowali za codzienny trud pracy nauczyciela, jego poświęcenie i  troskę.

Występ okrasiły swoimi wokalnymi popisami Natasza Trusińska, Wiktoria Torno i Alicja Człuchońska, przygotowane przez pana Romana Bartosiaka i panią Katarzynę Majewską. Pokazy taneczne zaprezentowały dwie grupy: Mażoretki Libra Gostynin – pod opieką pani Joanny Syski – oraz Ananaski – pod opieką pani Sylwii Osmolak. W programie uroczystości nie zabrakło efektownego i dynamicznego układu, zatańczonego do piosenki Chocolate.

Akademia to efekt pracy uczniów należących do Koła Teatralnego – prowadzonego przez panią Monikę Zarembę – oraz przedstawicieli klas 4 – 8 przygotowanych przez panią Agnieszkę Siedlecką. Do występów włączyli się również uczniowie klasy IIa, którzy – pod czujnym okiem wychowawczyni pani Dobrosławy Bembenisty – przygotowali piękną recytację wierszy oraz odśpiewali wesołą piosenkę o nauczycielach. Wszystko odbyło się w kwiatowej scenerii, nad którą pracowały: pani Joanna Wawrzyniak, pani Agnieszka Siedlecka, pani Ewa Bielecka i pani Aneta Bartosiak. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tego wydarzenia.

Agnieszka Siedlecka