Stroiki, bombki, pierniki

Świąteczny kiermasz w SP3W środę 14 grudnia w łączniku naszej szkoły pojawiło się niezwykłe stanowisko, pełne wyjątkowych i niepowtarzalnych ozdób choinkowych, stroików oraz pachnących pierników, ciast i ciasteczek. Rozpoczęły się przygotowania do Świątecznego Kiermaszu, który stał się tradycją Szkoły Podstawowej nr 3. Pomysłodawczyni i wieloletnia organizatorka – pani Danuta Lewicka – zapoczątkowała wydarzenie, które corocznie wprowadza nas w magiczny klimat.

Podczas kiermaszu – 15 i 16 grudnia – na stołach królowało rękodzieło. Uczniowie już od połowy listopada przygotowywali – z pomocą rodziców i nauczycieli – stroiki, lampiony, karty, bombki, anioły. Twórcy pokazali, że ich wyobraźnia nie ma końca. Prace zostały wykonane różnymi technikami, wykorzystano wiele materiałów, takich jak drewno, szkło, papier, styropian czy włóczka. Były też szyszki, gałązki i sznurek. Powstały „cudeńka”, które już za kilka dni z powodzeniem staną się najlepszym prezentem dla siebie lub dla bliskich. Było kolorowo, pachnąco i świątecznie, a przecież wszystkim o to chodziło.
Kiermasz cieszył się dużym zainteresowaniem, zarówno ze strony naszych uczniów, ich rodziców, jak i pracowników szkoły. Dzięki hojności kupujących zebraliśmy 4250 zł. Dochód ze sprzedaży częściowo zostanie przekazany na leczenie małej Lenki cierpiącej na rzadką mutację genową. Pozostałą kwotę przeznaczymy na zakup materiałów do zajęć kreatywnych dla uczniów naszej szkoły.
Organizatorzy: Katarzyna Pruszyńska, Anna Osmałek, Katarzyna Majewska, Agnieszka Siedlecka, Małgorzata Brzozowska, Sylwia Osmolak bardzo serdecznie dziękują za pomoc i zaangażowanie nauczycielom, pracownikom szkoły, rodzicom oraz dzieciom. Wasz wkład był nieoceniony.

Link do galerii na Facebooku

Agnieszka Siedlecka