Spotkanie z pomysłową Pchłą Szachrajką.

 

 W dUczniowie klas pierwszych siedzący na widowni w trakcie oglądania spektakluniu  8 marca w  Teatrze Dramatycznym w Płocku, dzieci  z klas pierwszych  obejrzały przygody „Pchły Szachrajki”, jednej z najpopularniejszych postaci stworzonych przez Jana Brzechwę.  Uczniowie podziwiali  sprytną i psotną pchełkę, która zawitała do cyrku. Drwiąca z innych, patrząca tylko własnej korzyści w końcu ukarana i odmieniona w najuczciwszą z uczciwych – niejednokrotnie wywoływała zachwyt i uśmiech na naszych twarzach. Cyrk z ,,Pchłą Szachrajką’’ w roli głównej – piękna scenografia, kolorowe kostiumy, rekwizyty,  gra świateł dały  niesamowite  wrażenia. Przedstawienie – bez wątpienia – urzekło  wszystkich obecnych na widowni.

                                                                      Dobrosława Bembenista