Śladami gostynińskiej historii.

12 czerwca klasy Ib i Ic wybrały się na wycieczkę do Zamku w Gostyninie. Na miejscu przywitali nas Państwo Gostyńscy, którzy przygotowali wiele atrakcji uprzyjemniających pobyt na Zamku. Najpierw odbyliśmy spacer wokół obiektu, podziwiając okolice i piękno przyrody. Teren w sam raz nadaje się na rodzinne eskapady w wolne dni. Potem zwiedziliśmy wnętrze zabytku, w którym dziś znajduje się hotel, restauracja i sala bankietowa. Mieliśmy również możliwość podziwiania odrestaurowanych, unikatowych fresków, które w czasach przedwojennych znajdowały się w cerkwi na terenie Gostynina.
Z zainteresowaniem wysłuchaliśmy historii Gostynińskiego Zamku i jego roli w dziejach naszego miasta. Następnie ze smakiem zjedliśmy samodzielnie upieczone na ognisku kiełbaski i słodkie przekąski. Cały pobyt był bardzo udany. Bardzo dziękujemy Państwu Kindze i Pawłowi Gostyńskim za wspaniale przygotowaną wycieczkę.

Beata Ciepłuch