Pasowanie na czytelnika

Uczniowie przebrani za postaci z bajek16 marca, w bibliotece szkolnej, odbyło się uroczyste Pasowanie na czytelnika uczniów klas I. Głównym celem spotkania było zachęcenie pierwszoklasistów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz rozwijania umiejętności czytania.Koleżanki i koledzy z klas starszych wprowadzili najmłodszych uczniów w  zaczarowany świat bajek. Królowa Książka przywitała ich piękną piosenką z filmu „Vaiana” pt. „Pół kroku stąd” oraz przedstawiła swoje prośby. Czerwony Kapturek i Kot w Butach zadawali dzieciom zagadki, sprawdzając  ich znajomość z wiedzy o książce, bibliotece i postaciach bajkowych.Nauczyciel bibliotekarz zapoznał uczniów z regulaminem biblioteki szkolnej, zasadami wypożyczania i zwracania książek. Po takim przygotowaniu pierwszoklasiści w obecności wychowawców i nauczycieli złożyli przyrzeczenie, że będą kochać i szanować książki oraz korzystać z ich mądrości. Uroczyście pasowani uczniowie zostali przyjęci do grona czytelników biblioteki szkolnej. Otrzymali pamiątkowe dyplomy, zakładki jak również życzenia wspaniałych przygód w zaczarowanym świecie książek. Na koniec wszyscy zaśpiewali piosenkę ,,Bajeczki, książeczki”. Nowi czytelnicy wypożyczyli pierwszą książkę i na pamiątkę spotkania zrobili wspólne zdjęcie
Anna Osmałek