Gdzie pracuje moja mama….

Prowadząca zjęcia w raz z uczniami klasy 1bW miniony piątek uczniowie klasy pierwszej b mieli wyjątkową okazję uczestniczyć w niezwykłym spotkaniu. Naszą klasę odwiedziła mama jednego z uczniów, która pracuje w na co dzień w Hodowli Nasion w Strzelcach. Pani Ola opowiedziała dzieciom o swojej pracy oraz o tym, jak wygląda proces uprawy roślin od małego nasionka aż po dorosłą roślinę. Uczniowie dowiedzieli się jak ważne są odpowiednie warunki, takie jak gleba, woda ,światło. Największe zainteresowanie wzbudziły przyniesione przez panią różne nasiona, które dzieci mogły obejrzeć z bliska. Była to nie tylko świetna zabawa, ale także cenna lekcja odpowiedzialności i troski o przyrodę. Serdecznie dziękujemy za wizytę i inspirujące spotkanie.
Ewa Banasiak

Konkursu Głośnego Czytania uczniów klas drugich

Na zdjęciu uczniowie biorący udzał w konkursie wraz z organiztoeqami i jury. W tle plakaty reklamowe.W dniu 23 kwietnia Miejskiej Bibliotece Publicznej w Gostyninie odbyła się kolejna edycja Konkursu Głośnego Czytania dla uczniów klas drugich Szkoły Podstawowej nr 3 im. Obrońców Westerplatte – wydarzenia, które od lat łączy szkołę i bibliotekę we wspólnym celu: zaszczepiania miłości do książek i pięknego słowa 📖✨
Drugoklasiści z ogromnym zaangażowaniem i przejęciem czytali fragmenty „Detektywa Pozytywki” Grzegorza Kasdepke. W ich interpretacjach nie brakowało uśmiechu, emocji i dziecięcej wrażliwości – każdy tekst ożywał na nowo, a słuchacze mogli choć na chwilę zanurzyć się w świecie pełnym humoru i zagadek 😊📚

Czytaj więcej „Konkursu Głośnego Czytania uczniów klas drugich”

Nominacje mażoretek do udziału w mistrzostwach Polski!

W dniach 18-19 kwietnia 2026 roku  odbyły się XIV Otwarte Mistrzostwa Mażoretek Polski Zachodniej w Górze koło Leszna. Gostynin reprezentowały cztery grupy zespołu LIBRA: Seniorki, Juniorki, Kadetki i Mamy.

Uczennice naszej szkoły podczas eliminacji godnie reprezentowały Gostynin. Seniorki prezentowały dwie choreografie, jedną w kategorii pom pom klasyczny  – formacje scena i drugą buława seniorki formacje scena. Juniorki zatańczyły formacje scena z buławą i pomponami. Również Kadetki zaprezentowały dwie formacje z pomponami i batonem.  Mamy Mażoretek zatańczyły w kategorii formacje baton scena. Czytaj więcej „Nominacje mażoretek do udziału w mistrzostwach Polski!”

Tymczasem w 2b…

Zdjęcie przedstawia uczniów klasy 2b na bazarze owocowo- warzywnym. Widać na nim dużą grupę dzieci przed stoiskiem z owocami i warzywami.W ramach edukacji zdrowotnej w naszej klasie odbyło się spotkanie z panią pielęgniarką z naszej szkoły. Tematem było przypomnienie zasad zdrowego trybu życia. Od odżywiania aż po dbanie o dobrostan psychiczny. W celu propagowania tychże zasad wybraliśmy się na pobliski bazar pełen zdrowych warzyw i owoców. Oprócz poglądu wzrokowego, dzieci, podzielone na grupy, miały zadanie. Polegało ono na odnalezieniu i zapisaniu jak największej ilości nazw gatunków jabłek. I się zaczęło… Wszyscy z ogromnym zapałem ruszyli, a sprzedawcy dzielnie pomagali. Nasza wizyta przebiegła w bardzo miłej atmosferze, a na koniec poczęstowano nas… oczywiście jabłkami. W drodze powrotnej nie omieszkaliśmy zadbać o stronę fizyczną naszego ciała na ulubionym placu zabaw. Po powrocie do sali, przeliczyliśmy bazarowe zapiski
i okazało się, że rekordziści wyłuskali aż 19 gatunków jabłek. Brawo! To był fajny dzień.
Elżbieta Kossobudzka

Konkurs recytatorski „Rymy i rytmy”

Na zdjęciu widać laureatów konkursu recytatorskiego "Rymy i rytmy"W minioną środę uczniowie klas pierwszych i drugich z naszej szkoły wzięli udział w konkursie recytatorskim „Rymy i rytmy”, zorganizowanym przez Szkołę Muzyczną I stopnia
im. Romualda Twardowskiego w Gostyninie. Wydarzenie zgromadziło wielu młodych miłośników poezji, którzy z ogromnym zaangażowaniem zaprezentowali wybrane utwory Doroty Gellner, polskiej autorki bajek, wierszy i tekstów piosenek dla dzieci, zachwycając publiczność oraz jury swoją interpretacją i wrażliwością artystyczną.
Młodzi recytatorzy zachwycili publiczność oraz jury swoją odwagą, dykcją i interpretacją tekstów. Występy były pełne emocji, a każdy uczestnik wniósł na scenę coś wyjątkowego. Jury miało niełatwe zadanie, ponieważ poziom prezentacji był bardzo wyrównany.

Czytaj więcej „Konkurs recytatorski „Rymy i rytmy””

Pasowanie na czytelnika

Zdjęcie przedstawia uczniów wystepujących na uroczystości pasowania. W tle rysunek lokomotywy.W naszej szkole odbyła się wyjątkowa uroczystość – Pasowanie na czytelnika uczniów klas pierwszych. Tegoroczne spotkanie przebiegało pod hasłem „Podróż do Brzechwowa i Tuwimowa”, nawiązującym do twórczości znanych polskich poetów. Uroczystość została przygotowana przez nauczycieli bibliotekarzy oraz uczniów klasy IV c, którzy z dużym zaangażowaniem wprowadzili młodszych kolegów w świat książek i biblioteki. Podczas wydarzenia czwartoklasiści zaprezentowali krótkie scenki, piosenki oraz wiersze znanych autorów. Dzięki temu uczniowie klas pierwszych mogli przenieść się w niezwykłą literacką podróż do świata bohaterów takich utworów jak „Lokomotywa”, „Zosia Samosia”, ,,Leń”, czy ,,Okulary”.

Czytaj więcej „Pasowanie na czytelnika”

Tymczasem w 2b…

Zdjęcie przedstawia grupę dzieci w czasie przygotowań ozdób wielkanocnych.Wiosna to czas budzenia większych chęci do aktywności. Nie oparliśmy się tej zasadzie i ruszyliśmy do akcji. Wkrótce wiosenny spacer, więc przygotowaliśmy kolorowe gaiki. Tuż za pasem czeka nas konkurs wielkanocny. Zakasaliśmy rękawy i powstały cudowne zajączki, koszyczki, kurczaczki. W międzyczasie trwały przygotowania do konkursu recytatorskiego „Rymy I Rytmy”. Eliminacje przebiegły pomyślnie i Zosieńka dzisiaj reprezentowała szkołę w konkursie na szczeblu miejsko- gminnym. I wydawałoby się, że złapiemy mały oddech… Nic z tego! Zabraliśmy się za hodowlę fasolki i teraz będziemy ją doglądać, aby miała szansę pięknie wyrosnąć. Przed nami jeszcze warsztaty wielkanocne. Czy wtedy powiemy stop? Oj, chyba nie. Wiosenna energia pcha do przodu. I dobrze. Niech się dzieje!
Elżbieta Kossobudzka

W gabinecie kosmetycznym

uczniowie wraz z prowadzącą spotkanie p. Natalią. W tle wyposarzenie salonu kosmetycznego.13 marca uczniowie klasy 1a mieli okazję uczestniczyć w bardzo ciekawej i pełnej wrażeń wizycie w salonie kosmetycznym. Zostali zaproszeni przez mamę jednej z uczennic, a zarazem właścicielkę salonu – panią Natalię. Było to niezwykle miłe spotkanie, które pozwoliło dzieciom poznać od środka miejsce pracy kosmetyczki oraz dowiedzieć się, na czym polega ten zawód. Już od samego początku uczniowie zostali serdecznie przyjęci. Pani Natalia oprowadziła swoich gości po salonie, pokazując im poszczególne stanowiska pracy, a także różnorodne urządzenia i akcesoria, których używa na co dzień podczas wykonywania zabiegów pielęgnacyjnych. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały opowieści o pracy kosmetyczki, o tym, jakie umiejętności są potrzebne w tym zawodzie oraz jak wygląda codzienna praca w salonie urody.
Czytaj więcej „W gabinecie kosmetycznym”