Od Anioła dla Seniora

Kartki świąteczne wykonane przez dzieci dla seniorów.W związku ze zbliżającym się niezwykłym świątecznym czasem, uczniowie z naszej szkoły bardzo licznie włączyli się w akcję kartki bożonarodzeniowej „Od Anioła dla Seniora” skierowaną do podopiecznych Klubu Seniora „Parostatek” w Gostyninie i Domu Pomocy Społecznej w Wilkowiczkach. Celem akcji miało być przede wszystkim wsparcie oraz podkreślenie istoty integracji z drugą osobą, zwłaszcza w tym, jakże szczególnym czasie. Siła działania każdej świątecznej kartki jest niekwestionowana, zwłaszcza wtedy, kiedy dzieci ze swoją spontanicznością i szczerością niosą życzenia, potrafiące zmieniać świat i wywoływać radość na twarzach często osamotnionych ludzi. Kartki przygotowały dzieci: ze świetlicy, z grupy 0 a, kl. III c, kl. IV b, kl. IV c, kl. VI b i kl. VI c. Łącznie wykonaliśmy ponad 130 ręcznie zdobionych, imiennych kart. Chcemy świecić przykładem.

Katarzyna Pruszyńska