No to powędrowali…

Zdjęcie przedstawia dzieci uczestniczące w XXXV rajdzie pieszym "Siedmiomilowe buty".15 września, uczniowie klas trzecich ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Gostyninie, uczestniczyli w XXXV pieszym rajdzie ” Siedmiomilowe buty”. Organizatorem był Zarząd Oddziału PTTK w Gostyninie. Trasa rajdu była niezbyt wymagająca, ale przyjemna. Wiodła przez tereny leśne i lekko wiła się w górę. Nikt nie marudził, nie narzekał. Na nieco dłuższym postoju, nad zalewem Piechota, wzmocniliśmy się drobnym posiłkiem i rozwiązaliśmy przyrodnicze  zagadki. Na sygnał zebraliśmy swoje manatki i ruszyliśmy dalej. I tak wędrowaliśmy noga za nogą, aż dotarliśmy do wzgórza Dybanka i jeziora Bratoszewo.

Tutaj nastąpił punkt kulminacyjny rajdu- ognisko i wręczenie dyplomów uczestnictwa. Dodatkową atrakcją była wizyta strażaków z OSP Sierakówek, którzy swoimi pokazami zainteresowali nie tylko chłopców. Znów posileni( trzeba było przecież opróżnić plecaki z przygotowanymi przez Rodziców smakołykami) ruszyliśmy w drogę powrotną. To była bardzo udana wyprawa, pełna humoru i luźnych pogawędek na które w ławkach szkolnych nie zawsze znajdujemy czas.
Elżbieta Kossobudzaka