My i tolerancja

 
Uczniowie klasy 1 a z napisem TOLERANCJATolerancja to jedna z wartości, która w obecnych czasach jest tak samo cenna, jak i potrzebna. Dlatego 16 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Tolerancji, święto mające na celu promowanie szacunku, akceptacji i uznania bogactwa różnorodności kultur. Dla uczniów klasy 1a dzień ten stał się również okazją do refleksji nad własną postawą w odniesieniu do innych osób – koleżanek, kolegów.

 

Tego dnia w trakcie zajęć lekcyjnych „pierwszaki” podejmowały szereg różnorodnych aktywności, dzięki którym pogłębiły wiedzę na temat tolerancji i uzyskały odpowiedź na pytanie „Co to znaczy być tolerancyjnym?” Poznając historię Antosia – bohatera książki „Mój młodszy brat” zrozumiały, że miłość do bliskich jest bezwarunkowa. Pamiętajmy – TOLERANCJA to szacunek dla wolności innych ludzi, ich myśli i opinii oraz sposobu życia.

Dobrosława Bembenista
Słowa bliskoznaczne do wyrazu tolerancjaNapis tolerancjaPraca uczniaNauczyciel z dziećmiUczeń wybierający poprawną odpowiedźPraca uczniaUczniowie układający puzzle