Mikołajkowa wycieczka do Płocka

Wycieczka do Płocka
Budynek kina Przedwiośnie, pierwszoklasiści podczas spotkania z ElfemZ okazji Mikołajek uczniowie klasy 1a i 3a uczestniczyli w wyjątkowej wycieczce do Płocka. Pobyt rozpoczęli wizytą w kinie Przedwiośnie, gdzie po spotkaniu z Mikołajem i jego świtą poznali historię dziewczynki, która podjęła brawurowy plan ratowania kucyka Poly. Historia Cecil to pełna przygód i niebezpieczeństw podróż w poszukiwaniu dobrego domu dla swojego czworonożnego przyjaciela.
Po wspólnym pobycie w kinie uczniowie realizowali kolejne etapy wycieczki. Pierwszoklasiści udali się do Manufaktury „Słodko zakręcone”, gdzie dowiedzieli się, na czym polega praca karmelarza. Poznali kolejne etapy powstawania lizaków, mieszania kolorów i smaków. Każdy mógł samodzielnie wykonać wybrany kształt lizaka. Praca taka bardzo się dzieciom spodobała, a lizaki były śliczne i przepyszne.
 

Trzecioklasiści zaś odwiedzili Muzeum Mazowieckie w Płocku. Tam mieli okazję obejrzeć aranżację wnętrz mieszczańskich, sale rzemiosła artystycznego–szkła, ceramiki, metalu, biżuterii – galerię malarstwa i rzeźby. Przenieśli się do wnętrz kamiennic: polskiej, niemieckiej i francuskiej, sklepu jubilerskiego i gabinetu prezesa banku wypełnionego kolekcją papierów wartościowych i numizmatów. Na koniec korzystając z dobrej aury wspólnie podziwialiśmy panoramę Płocka z poziomu Wzgórza Tumskiego, zwiedziliśmy bazylikę katedralną Wniebowzięcia NMP i świątecznie ozdobiony Rynek Starego Miasta.
Wszyscy jednogłośnie stwierdzili, że wycieczka była super, ekstra i fantastyczna. Wrażeniami z wyjazdu długo będą się dzielić ze swoimi bliskimi.
 
Dobrosława Bembenista