Mikołajkowa wycieczka

Mikołajki to jedno z najbardziej ukochanych i wyczekiwanych przez wszystkie dzieci świąt.

Uczniowie klasy 1b i 2 a na schodach kina PRZEDWIOŚNIE.Uczniowie klasy 1b i 2a spędzili ten dzień nietypowo, bo zamiast lekcji panie wychowawczynie zaplanowały dla nich wycieczkę do Płocka. Pobyt w mieście królów rozpoczęli wizytą w kinie Przedwiośnie, gdzie obejrzeli przepełniony magią film „Życzenie”, w którym nastoletnia Asha z pomocą przyjaciół oraz magicznej gwiazdy z nieba stawia czoła złemu władcy. Po zakończonym seansie na dzieci czekało wiele mikołajkowych niespodzianek, atmosfera była prawdziwie świąteczna. Następnie w ramach programu „Kulturalna szkoła na Mazowszu” uczniowie odwiedzili Muzeum Mazowieckie w Płocku, by uczestniczyć w aktywnym zwiedzaniu wyjątkowych ekspozycji. Podczas zajęć muzealnych dzieci wykonywały ciekawe zadania wykazując bardzo duże zainteresowanie oglądanymi eksponatami. Wizyta w tym szczególnym miejscu dostarczyła nowych ciekawych doświadczeń, rozbudziła dziecięcą ciekawość. Na koniec korzystając z dobrej aury wspólnie wyruszyliśmy na spacer po ośnieżonym Tumskim Wzgórzu.
Mikołajkowa wycieczka dostarczyła dzieciom różnorodnych wrażeń i sprawiła ogromną radość.
Dobrosława Bembenista
link do galerii na fb