W dniu 23 kwietnia Miejskiej Bibliotece Publicznej w Gostyninie odbyła się kolejna edycja Konkursu Głośnego Czytania dla uczniów klas drugich Szkoły Podstawowej nr 3 im. Obrońców Westerplatte – wydarzenia, które od lat łączy szkołę i bibliotekę we wspólnym celu: zaszczepiania miłości do książek i pięknego słowa Drugoklasiści z ogromnym zaangażowaniem i przejęciem czytali fragmenty „Detektywa Pozytywki” Grzegorza Kasdepke. W ich interpretacjach nie brakowało uśmiechu, emocji i dziecięcej wrażliwości – każdy tekst ożywał na nowo, a słuchacze mogli choć na chwilę zanurzyć się w świecie pełnym humoru i zagadek 

Miłym elementem wydarzenia była obecnośc młodszych koleżanek i kolegów – uczniów klasy 1a, którzy z zaciekawieniem i skupieniem śledzili prezentowane historie ![]()
a następnie chętnie odpowiadałi na pytania, wykazując się dobrym zrozumieniem treści
Jury w składzie:
• Urszula Pieniążek – radna miejska i poetka ![]()
Aleksandra Milczarek – dyrektor Miejskiego Centrum Kultury w Gostyninie ![]()
Kamila Ostrowska – dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gostyninie ![]()
Jolanta Łykowska – dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 w Gostyninie
z ogromną uwagą życzliwością wysłuchało wszystkich uczestników, a następnie wyłoniło zwycięzców:
Ogromne brawa należą się jednak wszystkim uczestnikom – za odwagę, serce włożone w czytanie i piękne chwile, które wspólnie stworzyli 

Organizatorzy wydarzenia:
To spotkanie było czymś więcej niż konkursem – było wspólnym przeżyciem, pełnym uśmiechów, życzliwości i dumy z młodych czytelników 


Dziękujemy wszystkim uczniom, nauczycielom, rodzicom i członkom jury za obecność, wsparcie i tworzenie tej pięknej atmosfery.
Marta Bartosiak
Dobroslawa Bembenista













