„Kangur Matematyczny”

Zdjęcie przedstawia plakat Międzynarodowego Konkursu Matematycznego Kangur 2024.21 marca 2024 r. uczniowie naszej szkoły, już po raz drugi, wzięli udział w Międzynarodowym konkursie „Kangur Matematyczny”. Konkurs ma charakter jednorazowego testu. Na rozwiązanie testu przeznaczone jest 75 minut. Do konkursu przystąpiło 24 uczniów klas 2 i 18 – klas 3. Klasy II rozwiązywały test w kategorii „Żaczek”, a klasy III w kategorii „Maluch”. Na pamiątkę każdy z uczestników konkursu otrzymał logiczną układankę „Chiński Tangram Kangura”. Na wyniki konkursu musimy poczekać ok. 2 miesięcy. Mocno trzymamy kciuki za wszystkich uczestników. Nad sprawnym przebiegiem konkursu czuwały: p. wicedyrektor – Małgorzata Krajewska, koordynator konkursu – Agata Krajewska oraz p. Magdalena Korytkowska.

Agata Krajewska