Herbatka u króla

Uczennice klasy 6b i grupa 0a podczas zajęć - Herbatka u króla“Anglia nie spieszy się nigdy, albowiem jest wieczna.”
Henryk Sienkiewicz

Zgodnie z tym cytatem uczennice klasy 6b i grupa 0a też zatrzymała się na moment. Była to chwila, żeby się nie spieszyć, tylko przeżyć coś wspólnie razem i porozmawiać sobie przy herbatce na różne tematy.
Nasze spotkanie jest kolejnym punktem z Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego „Z kulturą mi do twarzy” moduł IV, w którym zarówno grupa 0a jak i chętni uczniowie z klasy 6b wzięli udział.


Na początku dziewczynki opowiedziały naszym młodszym koleżankom i kolegom o życiu i działalności rodziny królewskiej. Następnie zaprosiły do uczestnictwa w quizie na temat ciekawostek dotyczących Wielkiej Brytanii. Trzeba przyznać, że stroje naszych młodszych słuchaczy i przygotowanie do dnia o Wielkiej Brytanii wszystkich zaskoczyły bardzo pozytywnie. Mogliśmy odnaleźć wśród nas nie tylko Królową Elżbietę II, ale inne osoby z rodziny królewskiej jak Kate Middleton czy Megan Markle.
Mieliśmy również okazję zapoznać się ze smakami różnych herbat. Na koniec naszego spotkania słuchaliśmy znanych brytyjskich wykonawców
i delektowaliśmy się smacznymi ciastkami popijając herbatkę jak to podczas podwieczorku u króla. Myślę, że to był mile spędzony czas.

Link do galerii na Facebooku

Małgorzata Brzozowska