Dzień Wody w „Trójce”

Na zdjęciu gazetki tematyczne o wodzieZgromadzenie ogólne ONZ rezolucją z 22 grudnia 1992 ustanowiło święto – Światowy Dzień Wody obchodzony corocznie 22 marca.
Z tej okazji klasa 7b przygotowała celebrację Dnia Wody w naszej szkole. Podczas godziny wychowawczej uczniowie z wychowawczynią dyskutowali i przytaczali dane i informacje na temat zasobów i znaczenia wody dla wszystkich organizmów na świecie. Temat ten, szeroki jak wszystkie oceany razem wzięte, rozpatrywaliśmy w kilku aspektach.
1. Światowe zasoby wody słodkiej i słonej
2. Znaczenie wody w każdym aspekcie życia człowieka, fauny i flory
3. Kurczące się zasoby wody pitnej oraz przyczyny tego zjawiska.
4. Co możemy zrobić by powstrzymać ten niebezpieczny dla nas wszystkich proces.
Najważniejsze myśli zostały przedstawione w formie graficznej gazetki na szkolnym korytarzu by wszyscy uczniowie mogli czerpać wiedzę i zyskać świadomość jak oszczędzać wodę.

Niestety, zakręcanie wody w kranie podczas mycia zębów nie wystarczy. By oszczędzać zasoby wody naszej planety należy powstrzymać wszechobecny konsumpcjonizm. Kupujmy tyle jedzenia ile możemy zjeść by unikać wyrzucania. Oszczędzajmy energię elektryczną. Powstrzymajmy się od kupienia np. szóstej pary dżinsów czy dwunastej bluzki. Wyprodukowanie każdego przedmiotu jednego przedmiotu wymaga tysięcy a nawet dziesiątek tysięcy litrów wody.
Uczniowie i wychowawczyni klasy 7B by podkreślić znaczenie tego szczególnego dnia 22 marca ubraliśmy się kolorze wody-czyli niebieskim.
Joanna Wawrzyniak z klasą 7b