Dzieci Sieci – Plik i Folder na tropie internetowych kłopotów

Bohaterowie spektaklu Dzieci Sieci2 marca klasa 6c wzięła udział w lekcji online na temat bezpieczeństwa w Internecie. Wydarzenie okazało się bardzo pouczające, gdyż dotyczyło tematów bardzo bliskich młodzieży – uzależnienia od Internetu. Lekcja składała się z dwóch części. Na początku obejrzeliśmy spektakl, który pokazywał perypetie nastolatka uzależnionego od Internetu i multimediów. Następnie na żywo rozmawialiśmy z bohaterami spektaklu – Plikiem i Folderem, odpowiadając na zadane pytania. Wrażenia uczniów były bardzo pozytywne, na pewno dało im to dużo do myślenia. Plik i Folder nie tylko wskazali złe strony nadużywania multimediów ale również wskazali korzyści jakie płyną z jego właściwego użytkowania. Mamy nadzieję, że każdy z nas wyciągnął wnioski z czwartkowego spotkania.
 
Karolina Płaszaj