Czas wycieczek rozpoczęty. Drugoklasiści tym razem odwiedzili piękny, gotycki Toruń- miasto Mikołaja Kopernika i pierników. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od gotyckiej Starówki po której oprowadził nas przewodnik. Dzięki jego opowieściom poznaliśmy najważniejsze zabytki miasta i legendy z nim związane. Kolejnym punktem było oczywiście Planetarium, gdzie obejrzeliśmy spektakl przybliżający nam świat kosmosu. Po dużej dawce wiedzy przyszła kolej na Młyn Wiedzy i poeksperymentowanie. Zabawa była przednia! To się nazywa nauka przez zabawę. Pełni wrażeń, z torbami pełnymi pierników zawitaliśmy w Gostyninie. Ale cudowne wspomnienia pozostały. To był bardzo udany dzień.E. Kossobudzka













