Bezpieczny Internet, czyli jaki?­čĄź

Na zdj─Öciu 4 uczni├│w prezentuj─ůca swoje tematyczne prace plastyczne, w tle gazetka informacyjna dotycz─ůca zasad bezpiecze┼ästwa w Sieci┼Üwiatowy Dzie┼ä Bezpiecznego Internetu
Uczniowie klas I ÔÇô III wraz z nauczycielami ju┼╝ kolejny raz aktywnie w┼é─ůczyli si─Ö w obchody DBI ÔÇô Dnia Bezpiecznego Internetu. G┼é├│wnym celem akcji by┼éo inicjowanie i propagowanie dzia┼éa┼ä na rzecz bezpiecznego i pozytywnego wykorzystywania zasob├│w internetowych przez dzieci, zaznajomienie rodzic├│w, nauczycieli i wychowawc├│w z problematyk─ů bezpiecze┼ästwa dzieci i m┼éodzie┼╝y w Internecie. Koordynatorzy projektu p. E. Balcerzak oraz p. D. Bembenista wsp├│lnie z nauczycielami podj─Öli szereg dzia┼éa┼ä profilaktycznoÔÇôedukacyjnych obejmuj─ůcych akcj─ů ca┼é─ů spo┼éeczno┼Ť─ç uczni├│w klas najm┼éodszych. Dzieci m.in. uczestniczy┼éy w bardzo warto┼Ťciowych lekcjach online prowadzonych przez specjalist├│w pracuj─ůcych w Polskim Centrum Programu Safer Internet pt. ÔÇ×Sieciaki ÔÇô poznaj bezpieczny internetÔÇŁ oraz ÔÇ×Z internetem ┼Ťwiat jest bliskiÔÇŁ. Ponadto tworzy┼éy zasady Bezpiecznego Internetu, wykonywa┼éy zadania i ─çwiczenia propaguj─ůce racjonalne korzystanie z zasob├│w sieci.

Na szklonym korytarzu pojawi┼éa si─Ö gazetka profilaktyczna zwi─ůzana z bezpiecze┼ästwem w Internecie. Nauczyciele na bie┼╝─ůco zwracali szczeg├│ln─ů uwag─Ö na zasady netykiety, problem przemocy r├│wie┼Ťniczej z u┼╝yciem medi├│w elektronicznych, temat bezpiecznego korzystania z serwis├│w i portali spo┼éeczno┼Ťciowych, ochron─Ö komputera. Zwr├│cono szczeg├│ln─ů uwag─Ö na rol─Ö ka┼╝dego u┼╝ytkownika Internetu w budowaniu bezpiecznego i przyjaznego ┼Ťrodowiska online. Podkre┼Ťlono potencja┼é Internetu, kt├│ry dzieci i m┼éodzie┼╝ mog─ů wykorzysta─ç zar├│wno w edukacji, kontaktach z r├│wie┼Ťnikami, jak r├│wnie┼╝ jako form─Ö tw├│rczej rozrywki.
Powy┼╝sze dzia┼éania w naszej szkole s─ů propagowane i realizowane przez ca┼éy rok szkolny, bo wiemy jak wa┼╝ne jest bezpiecze┼ästwo naszych uczni├│w.

Ewelina Balcerzak

Materiały edukacyjne dla rodziców