Bezpieczeństwo w Sieci

Uczniowie klasy III a wraz z funkcjonariuszami KPP w Gostyninie30 listopada podkom. Krzysztof Olszar oraz mł. asp. Paweł Klimek – policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Gostyninie odwiedzili trzecioklasistów, aby porozmawiać o bezpieczeństwie w Internecie. Funkcjonariusze tłumaczyli uczniom, że “surfując” w sieci trzeba być bardzo ostrożnym, ponieważ nigdy nie wiadomo kim jest osoba, którą nagle tam poznajemy. Przekazano także dzieciom szereg rad i porad, jak nie stać się ofiarą internetowych przestępców. Policjanci apelowali również do uczniów, aby w przypadku jakiegokolwiek zagrożenia, na jakie natrafią w Internecie, natychmiast powiadomić rodziców, opiekunów oraz nauczycieli.Podczas zajęć trzecioklasiści zapoznali się również z przygotowaną w tym celu prezentacją.
Bardzo dziękujemy funkcjonariuszom KPP w Gostyninie za tak cenną lekcję.

Magdalena Korytkowska