Zapisy do świetlicy na rok szkolny 2026/27


 
Szanowni Państwo,

przypominamy, że trwają zapisy do świetlicy szkolnej.
 Są do pobrania w sekretariacie oraz ze strony internetowej szkoły

KARTY ZGŁOSZENIA DZIECKA DO ŚWIETLICY
na rok szkolny 2026/2027.

Wypełnione karty należy złożyć do 18 czerwca br. (czwartek) w sekretariacie szkoły lub w świetlicy głównej (sala nr 11).

Lista dzieci zakwalifikowanych do świetlicy będzie dostępna 24 czerwca br.

Nauczycielki SP3 odznaczone!

Elżbieta Szubska Bieroń i Joanna Syska odznaczone medalami z okazji 50-lecia działalności zespołu JugendtaDnia 1 maja 2026 roku, podczas ogniska integracyjnego zorganizowanego w ramach projektu, TANIEC BEZ GRANIC. 50 lat Jugendtanzkorps Rheinsternchen i 10 lat Libra Gostynin. Warsztaty taneczne grup z miast partnerskich w Gostyninie – kontynuacja dwie nauczycielki naszej szkoły – Elżbieta Szubska-Bieroń (nauczycielka języka niemieckiego) oraz Joanna Renata Syska (nauczycielka wychowania fizycznego) – zostały uhonorowane medalami z okazji 50-lecia działalności zespołu Jugendtanzkorps Rheinsternchen z Langenfeld. Odznaczenia przyznano za szczególne zasługi i zaangażowanie w działalność kulturalną oraz rozwój współpracy z zespołem z Langenfeld. Czytaj więcej „Nauczycielki SP3 odznaczone!”

Jugendtanzkorps Rheinsternchen z Langenfeld w SP3

Wizyta zespołu Jugendtanzkorps Rheinsternchen z Langenfeld w SP 3W ramach projektu „Taniec bez granic. 50 lat Jugendtanzkorps Rheinsternchen i 10 lat Libry Gostynin” Warsztaty taneczne grup z miast partnerskich w Gostyninie – kontynuacja czwarty dzień obchodów – 4 maja 2026 roku – upłynął pod znakiem wizyty tancerek z Langenfeld w Szkole Podstawowej nr 3 w Gostyninie. Czytaj więcej „Jugendtanzkorps Rheinsternchen z Langenfeld w SP3”

Uczennice SP3 na międzynarodowym festiwalu „Taniec bez granic”

Uczennice SP3 - Ananasy na festiwalu tańca bez granicUczennice Szkoły Podstawowej nr 3 im. Obrońców Westerplatte w Gostyninie wzięły udział w Festiwalu Tańca, który odbył się 3 maja 2026 roku na Rynku Miasta Gostynina  w ramach projektu TANIEC BEZ GRANIC. 50 lat Jugendtanzkorps Rheinsternchen i 10 lat Libra Gostynin. Warsztaty taneczne grup z miast partnerskich w Gostyninie – kontynuacja. Po uroczystościach upamiętniających 235. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja, wspólnie z zespołem Jugendtanzkorps Rheinsternchen, zaprezentowały swoje umiejętności taneczne. Na scenie wystąpiły uczennice zespołu „Ananasy” oraz Mażoretki Libra Gostynin. Grupa przybyła na festiwal z panią Sylwią Osmolak. Czytaj więcej „Uczennice SP3 na międzynarodowym festiwalu „Taniec bez granic””

Warsztaty taneczne w SP3 w ramach projektu „Taniec bez granic”

Warsztaty taneczne w SP 3 w ramach miedzynarodowego projektu Taniec bez granicUczennice Szkoły Podstawowej nr 3 im. Obrońców Westerplatte w Gostyninie wzięły udział w międzynarodowym projekcie pt. „Taniec bez granic. 50 lat Jugendtanzkorps Rheinsternchen i 10 lat Libra Gostynin”. W jego ramach, 1 maja, w hali sportowej szkoły odbyły się warsztaty taneczne z udziałem grup z miast partnerskich – jako kontynuacja współpracy rozpoczętej w 2025 roku. Czytaj więcej „Warsztaty taneczne w SP3 w ramach projektu „Taniec bez granic””

Wycieczka do Łodzi

uczniowie [podczas pobytu w orientarium7 maja 2026 roku klasy 1a i 1b pojechały na wycieczkę do Łodzi. Dzieci spędziły dzień bardzo ciekawie i aktywnie.
Pierwszym punktem wycieczki było Orientarium Zoo Łódź. Uczniowie zwiedzali Orientarium i podziwiali wiele egzotycznych zwierząt. Dzieci zobaczyły między innymi słonie, rekiny, orangutany i krokodyle. Następnie uczestniczyły w lekcji tematycznej z edukatorem pod tytułem „Mali tropiciele zwierząt”. Podczas zajęć uczniowie poznawali ciekawostki o zwierzętach i ich środowisku życia.
Kolejnym miejscem wycieczki było Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi. Klasa 1a uczestniczyła w warsztatach „Jakie jest miasto”, gdzie uczniowie rozmawiali o mieście, jego budynkach i życiu mieszkańców. Natomiast klasa 1b brała udział w warsztatach „Łódź fabryczna”, podczas, których dzieci dowiedziały się, jak dawniej wyglądała praca w fabrykach i dlaczego Łódź była nazywana miastem fabryk.
Na zakończenie wycieczki wszyscy pojechali do McDonald’s, gdzie dzieci zjadły posiłek i odpoczęły po pełnym wrażeń dniu.
Wycieczka była bardzo udana. Wszyscy wrócili zadowoleni, bogatsi o nowe doświadczenia i wiedzę.
Ewa Banasiak

Drugoklasiści w Toruniu!

Zdjęcie przedstawia bardzo dużą grupę dzieci pod pomnikiem Mikołaja Kopernika w Toruniu.Czas wycieczek rozpoczęty. Drugoklasiści tym razem odwiedzili piękny, gotycki Toruń- miasto Mikołaja Kopernika i pierników. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od gotyckiej Starówki po której oprowadził nas przewodnik. Dzięki jego opowieściom poznaliśmy najważniejsze zabytki miasta i legendy z nim związane. Kolejnym punktem było oczywiście Planetarium, gdzie obejrzeliśmy spektakl przybliżający nam świat kosmosu. Po dużej dawce wiedzy przyszła kolej na Młyn Wiedzy i poeksperymentowanie. Zabawa była przednia! To się nazywa nauka przez zabawę. Pełni wrażeń, z torbami pełnymi pierników zawitaliśmy w Gostyninie. Ale cudowne wspomnienia pozostały. To był bardzo udany dzień.
E. Kossobudzka

W hołdzie Konstytucji 3 Maja

Uczennice podczas występu.Z wielkim zaangażowaniem nasi uczniowie wzięli udział w obchodach 235. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.
Uroczystości odbyły się przy nowo odsłoniętym pomniku upamiętniającym to wydarzenie. Nasi uczniowie uświetnili je swoim występem wokalnym, wykonując pieśni patriotyczne, które w piękny i podniosły sposób oddały ducha tamtych chwil. W obchodach uczestniczył również poczet sztandarowy szkoły oraz dyrekcja, podkreślając rangę i uroczysty charakter wydarzenia.
To był czas pełen refleksji, patriotyzmu i wspólnego świętowania. Dziękujemy uczniom za zaangażowanie i godne reprezentowanie naszej społeczności.
Niech pamięć o tych wydarzeniach umacnia w nas szacunek do historii i miłość do Ojczyzny.
D. Bembenista

Jak dbać o Ziemię!

Uczniowie klas 1 ubrani w kolory ziemi , trzymający w rekach niebieskie i zielone balony. W tle plakaty i hasła zwiazane z obchodzonym świętem30 kwietnia 2026 r. uczniowie klas 1a i 1b wzięli udział w wyjątkowych obchodach Dnia Ziemi w MCH Stara Betoniarnia. To był dzień pełen radości, współpracy i pięknych, wspólnych działań.
Dzieci z ogromnym zaangażowaniem składały papierowe drzewa z przygotowanych elementów, przypinały je na planszach i ozdabiały liśćmi, obrazkami i ekologicznymi hasłami. Wspólnie stworzyły także długi papierowy łańcuch – każdy dołożył swoją część, pokazując, że razem możemy naprawdę wiele.
Uczniowie wyszli do lokalnej społeczności, rozdając ulotki i zachęcając do dbania o naszą planetę. Ubrani na zielono, z plakatami w rękach, przypominali, jak ważna jest troska o środowisko.
W wydarzeniu uczestniczyła również Burmistrz Miasta Gostynina, Pani Agnieszka Korajczyk-Szyperska, która swoją obecnością podkreśliła znaczenie takich inicjatyw dla lokalnej społeczności.
Na zakończenie, wspólnie z Panią Dyrektor Beatą Wasiak – Grudzińską zasadziliśmy młodą brzozę – symbol nadziei i odpowiedzialności za przyszłość naszej Ziemi. 🌳
To był piękny dzień, który na długo zostanie w naszej pamięci. 💚
Marta Bartosiak