BIP

Użytkownicy

Szkoła w obiektywie

Budynek szkoły

Pracownie

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj149
mod_vvisit_counterWczoraj261
mod_vvisit_counterW tygodniu149
mod_vvisit_counterTydzień temu2531
mod_vvisit_counterW miesiącu11022
mod_vvisit_counterMiesiąc temu11716
mod_vvisit_counterRazem422362

Teraz online: 7
Twój IP: 54.146.136.28
,
Mar 29, 2015

 

Blogi edukacyjne

Mały anglomaniak


Warning: opendir(/users/0016/sp3/www/sp3gos.pl/images/stories/users/w_p/0/przedstawienie0c) [function.opendir]: failed to open dir: No such file or directory in /users/0016/sp3/www/sp3gos.pl/plugins/content/jwsig.php on line 100

,,Pożegnanie zimy – powitanie wiosny”
29 III 2011, L.Boguszewska

22 III 2011r. (wtorek) dzieci z grupy przedszkolnej 0c zaprezentowały montaż słowno – muzyczny pt. ,,Pożegnanie zimy – powitanie wiosny”. Przedstawienie adresowane było do dzieci z edukacji wczesnoszkolnej (klasy I – III). Zamiast tradycyjnego ,,utopienia lub spalenia” słomianej Marzanny słowem, piosenką i tańcem pożegnano uciążliwą zimę. Ten sposób przypominający o kalendarzowej zmianie pór roku bardzo przypadł do gustu wszystkim uczestniczącym w przedstawieniu. Zarówno artyści, jak i widzowie, mieli możliwość utrwalenia charakterystycznych oznak mijającej pory roku oraz  zauważenia zmian przyrodniczych nadchodzącej wiosny.
Przedszkolaki już od kilku lat w ten sposób żegnają odchodzącą zimę i witają wiosnę. Jest to dla dzieci atrakcyjny moment zaprezentowania się jako grupa, lecz również przedstawienie swoich indywidualnych predyspozycji, zdolności i integracji w szkole. W ten sposób najmłodsi podzielili się swoją wiedzą przyrodniczą, ze starszymi koleżankami i kolegami. Widać było, że swoje role potraktowali z pełną powagą, choć nie zabrakło również zabawy, co można podziwiać na zdjęciach z przedstawienia. Mali aktorzy wypadli w swych rolach imponująco i tak też zostali ocenieni – aplauzem i gorącymi brawami. Dekoracja sali i kolorowe kostiumy występujących ,,postaci” wzbogaciły przeżycia estetyczne oglądających.
Serdecznie dziękujemy za miłe spotkanie i oklaski. Było nam bardzo przyjemnie mieć tak wrażliwą i spontaniczną widownię.