Wielkanocny zajączek

Na zdjęciu uczeń kl.2c z wykonanym przez siebie zajączkiem wielkanocnymWarsztaty wielkanocne to doskonała okazja do tego, aby dzieci  twórczo przygotowały się do świąt. W tym celu klasa 2b i 2c wybrały się w dn.26.03.2024r. do MCK. Tam poprzez zabawę poznawały tradycje i zwyczaje wielkanocne. Uczniowie podczas zajęć plastycznych wykonywali wielkanocnego zajączka łącząc włóczkę oraz elementy związane ze świętami. Praca była dość skomplikowana, ale wszyscy  świetnie sobie z nią poradzili. Efekt był niesamowity, a zajączki z pewnością będą stanowiły ozdobę niejednego domu. Dzieci mogły rozwinąć swoje zdolności manualne, artystyczne i z radością podziwiały swoje dzieła. Dziękujemy Paniom z MCK za pomoc i zorganizowanie warsztatów.
Ewa Banasiak
link do zdjęć na fb

Żywa lekcja muzyki

Dzieci ze świetlicy z grupy pierwszej (1a i 3c) na spotkaniu z Panem Dominikiem JaniszewskimDnia 22.03.2024 na zajęciach świetlicowych w grupie pierwszej (klasy 1a i 3c) odbyła się „żywa” lekcja muzyki. Na nasze zajęcia został zaproszony gostyniński gitarzysta-aranżer Dominik Janiszewski. Pan Dominik zawitał do nas z przygotowanymi konkursami i  zagadkami muzycznymi. Opowiedział wiele ciekawostek i przekazał dużą wiedzę artystyczno-muzyczną. Zdecydowanie Pan Dominik zaszczepił w uczniach  miłość do muzyki, co genialnie przedstawia nagrany filmik. Dzieci były bardzo zadowolone i podekscytowane. Zapraszamy Pana Dominika częściej do naszej szkoły.

Iwona Markus

„Kangur Matematyczny”

Zdjęcie przedstawia plakat Międzynarodowego Konkursu Matematycznego Kangur 2024.21 marca 2024 r. uczniowie naszej szkoły, już po raz drugi, wzięli udział w Międzynarodowym konkursie „Kangur Matematyczny”. Konkurs ma charakter jednorazowego testu. Na rozwiązanie testu przeznaczone jest 75 minut. Do konkursu przystąpiło 24 uczniów klas 2 i 18 – klas 3. Klasy II rozwiązywały test w kategorii „Żaczek”, a klasy III w kategorii „Maluch”. Na pamiątkę każdy z uczestników konkursu otrzymał logiczną układankę „Chiński Tangram Kangura”. Na wyniki konkursu musimy poczekać ok. 2 miesięcy. Mocno trzymamy kciuki za wszystkich uczestników. Nad sprawnym przebiegiem konkursu czuwały: p. wicedyrektor – Małgorzata Krajewska, koordynator konkursu – Agata Krajewska oraz p. Magdalena Korytkowska.

Agata Krajewska

Wyprawa w głąb Ziemi

Na zdjęciu uczniowie podczas zwiedzania kopalni. w tle grota solna15 marca uczniowie klas Ic i IIa uczestniczyli w wycieczce do Kopalni Soli w Kłodawie. Już na samym początku niezapomnianych wrażeń dostarczył uczestnikom wycieczki zjazd z prędkością 6m/s na głębokość 600 m. Niesamowite jest to, iż kopalnia cały czas funkcjonuje, tak, więc zwiedzając podziemne korytarze i wyeksploatowane komory, spotkaliśmy górników powracających, bądź udających się do pracy. Historię powstania kopalni i opowieści o metodach wydobycia kłodawskich złóż, przekazał wycieczkowiczom górnik solny, podczas spaceru zawiłym, podziemnym labiryntem. Idąc tunelem solnym podziwialiśmy maszyny górnicze, przyrządy pomiarowe i magazyny z materiałami wybuchowymi.

Czytaj więcej “Wyprawa w głąb Ziemi”

Dzień Motyla

Na zdjęciu dziewczynka pokazująca kompozycje symetryczna motylaMotyl podobno jest symbolem odrodzenia, przemiany i nadziei na lepsze jutro, a także – wolności, miłości i szczęścia. Dzień Motyla wypada na przedwiośniu – 14 marca. To był wyjątkowy dzień dla uczniów klasy 1b. Dzieci poznały etapy rozwoju motyla oraz dowiedziały się o jego znaczeniu w przyrodzie i gospodarce człowieka. Poznały też budowę motyla, wygląd i nazwy motyli, które możemy spotkać wiosną i latem na naszych łąkach i w ogrodach. Następnie rozwiązywały karty pracy, specjalnie przygotowane na ten dzień. Nie zabrakło również innych ciekawych zadań, konkurencji i „motylkowych zabaw”.
Magdalena Korytkowska

Rekrutacja do klas I Szkoły Podstawowej nr 3 im. Obrońców Westerplatte w Gostyninie

Szanowni Rodzice,
zgodnie z harmonogramem czynności w postępowaniu rekrutacyjnym w roku szkolnym 2024/2025 informuję, że na tablicy ogłoszeń dostępna jest lista kandydatów zakwalifikowanych do naszej szkoły.

Do 22 marca 2024 r.
rodzice dzieci zakwalifikowanych proszeni są o podpisanie
 i złożenie w sekretariacie szkoły potwierdzenia woli zapisu dziecka
do klasy I w SP3 w Gostyninie

 Do pobrania: potwierdzenie woli

Telefony, telefony

Na zdjęciu uczniowie podczas zabawy z samodzielnie wykonanymi telefonami z kubeczków i sznurka.Kolejne zadanie innowacyjne z projektu “Luźne lekcje z naukowcami” za nami. Tym razem uczniowie klasy 2a poznali postać Aleksandra Bella, szkockiego naukowca, wynalazcy telefonu. Dodatkowo zapoznali się z historią tego niezwykłego urządzenia, które zrewolucjonizowało komunikację miedzy ludźmi. W ramach eksperymentu drugoklasiści przy wykorzystaniu kubeczków i sznurka wykonali własne telefony. Dzięki temu mieli możliwość sprawdzenia zasady działania urządzenia. Zajęcia nie tylko wzbogaciły wiedzę uczniów o nowe informacje, ale też rozbudziły wyobraźnię i twórcze myślenie. Zabawa z telefonem była ciekawym doświadczeniem i przyniosła moc radości.
Dobrosława Bembenista

Czekając na święta…

Zdjęcie przedstawia grupę dzieci wracających z warsztatów wielkanocnych. W rękach trzymają kolorowe palemki.12 marca klasa 3b skorzystała z zaproszenia na warsztaty wielkanocne w Klubie Seniora “Parostatek”. Jak zwykle był to przemiły czas spotkania międzypokoleniowego. Święta Wilkanocne są niezwykle barwne i mają bogate tradycje. W głównej roli oczywiście jajko, stąd dzieci w artystyczny i twórczy sposób przyozdabiały przygotowane eksponaty. Następnie tworzyły piękne i barwne palemki wielkanocne. Pracy było co niemiara, ale i przyjemności moc. Na szczęście dobrą radą i pomocą służyli nam wytrwali i cierpliwi Seniorzy, a wzmacniała nas przepyszna herbatka i słodkości. Dziękujemy bardzo paniom: Kindze Gostyńskiej i Małgorzacie Burakowskiej za cieplutką gościnę i przygotowane materiały. Coś czujemy, że nie był to nasz ostatni raz. W miłe progi przecież zawsze chętnie się wraca.
A więc do zobaczenia!
Elżbieta Kossobudzka

Zwierzakoluby

Trzej uczniowie podczas spotkania z egzotycznymi zwierzętami - prezentujący węża8 marca uczniowie klasy 1a i 2a uczestniczyli w nietypowym spotkaniu. Pan Marcin Majda (Zwierzakoluby) zaprosił dzieci do wspólnego odkrywania niezwykłego świata egzotycznych zwierząt. Uczniowie z bliska mogli podziwiać gady, płazy i pająki. Poznali budowę tych zwierząt, tryb życia oraz wiele ciekawostek na ich temat. Pod czujnym okiem prowadzącego mieli możliwość dotknięcia wybranych okazów. W trakcie zajęć z ogromnym entuzjazmem i zaciekawieniem słuchali, zadawali wiele pytań, a przede wszystkim byli bardzo odważni. To nieszablonowe spotkanie wzbudziło wiele pozytywnych emocji, okazało się fantastyczną i bardzo ciekawą lekcją przyrody. Dziękujemy mamie Zuzi, Pani Paulinie Ciećwierskiej za pomysł i pomoc w realizacji przedsięwzięcia.
Dobrosława Bembenista
link do zdjęć na fb