IMG 20191127 101538 (Copy)25 listopada 2019 roku dzieci z grupy „Jeżyki” wybrały się na wycieczkę do piekarni w Gostyninie. Przedszkolaki podczas wycieczki miały możliwość zobaczyć jak wygląda piekarnia. Z wielkim zainteresowaniem przyglądały się pracy piekarza, poznały etapy powstawania pieczywa oraz produkty potrzebne do jego wypieku. Zobaczyły również maszyny, które pomagają w pracy piekarzowi, a pracownicy piekarni pokazywali sposoby zaplatania chałek, rogali i bułeczek. W piekarni wszystko było ciekawe: ogromne misy na ciasto, wózki z upieczonym chlebem, krajalnica i wielkie łopaty do wysadzania pieczywa. Największe wrażenie wywarł na przedszkolakach ogromny piec, w którym wypiekano ciasto. Dzieci dowiedziały się w jakiej temperaturze i w jakim czasie pieczony jest chleb. Słodką przyjemność sprawiło dzieciom delektowanie się pysznymi ciasteczkami, które zostały przygotowane w piekarni specjalnie dla nich.
Serdecznie dziękujemy wszystkim pracownikom piekarni za okazaną gościnność i bardzo miłą atmosferę.

zobacz zdjęcia