62536747 667097257048270 7460167406409744384 nW dniu 4 czerwca przedszkolaki z grupy „Jeżyki" i „Zajączki" wybrały się na wycieczkę do Zamku gostynińskiego.
W programie wycieczki odbyły się zajęcia z savoir vivre, gdzie przedstawiony był krótki zarys historii dobrych obyczajów. Najmłodsi uczyli się, jak prawidłowo ułożyć sztućce przed posiłkiem i gdy mają ochotę na dokładkę, a jak należy je odłożyć po skończonym jedzeniu. Dzieci chętnie uczestniczyły w zajęciach, układały zastawę i odpowiadały na pytania.

received 614731952363301 (Copy)W zeszłym tygodniu dzieci z grupy Jeżyki i Niedźwiadki z okazji Dnia Mamy uczestniczy w warsztatach kulinarnych - Pieczenia chleba.
Celem zajęcia było poznanie kolejnych etapów powstawania chleba , począwszy od siewu zboża poprzez zbiory i wypiek w piekarni. Dzieci poznały także różne rodzaje mąk oraz ciemnie i jasne pieczywo.
Inauguracją całego zajęcia był własnoręczny wypiek chleba w przedszkolu. Świeży, chrupiący chlebek dzieci podarowały swoim ukochanym mamusiom.

Źródło: https://pixabay.com/pl/W dniu 27 maja „Zajączki” zaprosiły do siebie swoich rodziców i przygotowały im krótki występ artystyczny, życzenia i wspólnie wykonały prezenty z okazji Dnia Mamy i Dnia Taty. Inspirujące dekoracje wykonane z butelek, papieru i kolorowych wyciorów napędzały do działania wszystkich uczestników warsztatów. Powstały kreatywne: kurki, konewki i kwiatki, które rodzice i dzieci zabrali do domów.

Takie spotkania w gronie rodzinnym pozwalają umacniać rodzinne więzi, uczą miłości, szacunku, przywiązania, a dzieciom pozwalają zaprezentować zdobyte wcześniej umiejętności.

Rodzicom życzymy Wszystkiego Najlepszego z okazji Waszego Święta!

W dniu 9 maja dzieci z grupy „Zajączki” udały się z wizytą do Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Jakuba z Gostynina. Dzieci zostały bardzo miło przyjęte przez panią kierownik Bożenę Trojanowską. Podczas spotkania maluchy wysłuchały opowiadań, oglądały książeczki, rozmawiały z bibliotekarzem i tworzyły ilustracje z wyobraźnią.

IMG 20190328 095402 (Copy)W czwartek 28 marca w Gminnej Bibliotece Publicznej im. Marii Kownackiej odbył się Powiatowy Konkurs Recytatorski „O uśmiech Plastusia”, zorganizowany w celu upamiętnienia M. Kownackiej, urodzonej na terenie gminy Szczawin Kościelny.
Konkurs przebiegał w dwóch kategoriach wiekowych- klasy I-III szkoły podstawowej oraz przedszkola i klasy „0”. Naszą szkołę licznie reprezentowali uczniowie klas I- III- Jaskulska Maja, Parzęcka Amelia, Sikorski Feliks, Szyperska Lena, Tłoczek Filip, Zajączkowska Barbara. A także najmłodsi uczniowie naszej szkoły z grup przedszkolnych
i zerowych- Banach Barbara, Myszkowski Kacper, Olejniczak Szymon, Romańska Hania, Pasikowska Gabrysia, Bernaciak Adam, Witczak Wiktoria, Pilichowicz Zuzanna, Dziubała Paulina, Kołodziej Zuzanna.
Występy uczestników oceniane były m. in. za dobór repertuaru, pamięciowe opanowanie tekstu, interpretacje utworu oraz ogólny wyraz artystyczny. Wszystkie dzieci reprezentujące naszą szkołę wykazały się świetnym przygotowaniem zarówno merytorycznym jak i artystycznym, jednak poziom był bardzo wysoki, a jury miało niełatwe zadanie wybierając najlepszych. W grupie wiekowej przedszkola i klasy „0” wyróżnienia otrzymały Zuzanna Pilichowicz oraz Wiktoria Witczak za recytację wiersza „W spiżarni”.
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy wspaniałych występów i życzymy dalszych sukcesów.