IMG 20191203 120059 (Copy)Magiczny czas świąt Bożego Narodzenia zagościł na dobre w grupie „Jeżyki”. W miłej atmosferze odbyły się rodzinne warsztaty bożonarodzeniowe, polegające na wspólnym dekorowaniu pierniczków. Na ten dzień dzieci czekały z niecierpliwością. We wtorek, po obiedzie, przedszkolaki przywitały swoich rodziców i zaprosiły do wspólnej pracy zdobienia pierników świątecznych. Wszyscy zapoznali się ze sposobem ich wykonania oraz składnikami potrzebnymi do ich ozdabiania. Po krótkiej rozmowie dzieci i rodzice zabrali się do wspólnej, owocnej pracy, która sprawiła wszystkim dużo radości. Spotkanie to było radosnym doświadczeniem i zapowiedzią zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

IMG 20191112 095438 (Copy)We wtorek 12 października w naszej grupie obchodziliśmy Dzień Jeża, czyli święto kłujących ssaków. Podczas zajęć mieliśmy okazję poszerzyć oraz utrwalić swoją wiedzę, dotyczącą sposobu życia jeży w ich naturalnym środowisku, poprzez wysłuchanie opowiadania o tych zimowych śpiochach. Nie zabrakło wiersza „Dwa jeże” Ludwika Jerzego Kerna i zabaw „Na dywanie siedzi jeż…”, „Jeżyk śpi”, „Jeżyk robi zapasy”. Podczas zajęć plastycznych wykonaliśmy jeże z pasków papieru, które pięknie się prezentowały. Na zakończenie dostaliśmy niespodziankę – „jeżowe” medale . Ten dzień spędziliśmy bardzo miło i sympatycznie.

IMG 20191125 082231 (Copy)W ostatnim tygodniu listopada, w ramach cotygodniowych spotkań z książką, przedszkolaki z grupy „Jeżyki” wysłuchały bajki z serii „Świnka Peppe” pt.” Lato pełne przygód”. Książka przeczytana przez Panią Annę Iwańską, mamę naszej koleżanki z grupy, wywołała wielkie zainteresowanie wśród dzieci. Opowiadała ona o przygodach słynnej świnki i jej rodziny podczas wesołej i pełnej przygód podróży do Włoch. Dzieci aktywnie uczestniczyły w rozmowie na temat utworu, chętnie wypowiadały się o bohaterach i ich zachowaniu. Serdecznie dziękujemy Pani Ani za poświęcony nam czas.

IMG 20191127 101538 (Copy)25 listopada 2019 roku dzieci z grupy „Jeżyki” wybrały się na wycieczkę do piekarni w Gostyninie. Przedszkolaki podczas wycieczki miały możliwość zobaczyć jak wygląda piekarnia. Z wielkim zainteresowaniem przyglądały się pracy piekarza, poznały etapy powstawania pieczywa oraz produkty potrzebne do jego wypieku. Zobaczyły również maszyny, które pomagają w pracy piekarzowi, a pracownicy piekarni pokazywali sposoby zaplatania chałek, rogali i bułeczek. W piekarni wszystko było ciekawe: ogromne misy na ciasto, wózki z upieczonym chlebem, krajalnica i wielkie łopaty do wysadzania pieczywa. Największe wrażenie wywarł na przedszkolakach ogromny piec, w którym wypiekano ciasto. Dzieci dowiedziały się w jakiej temperaturze i w jakim czasie pieczony jest chleb. Słodką przyjemność sprawiło dzieciom delektowanie się pysznymi ciasteczkami, które zostały przygotowane w piekarni specjalnie dla nich.
Serdecznie dziękujemy wszystkim pracownikom piekarni za okazaną gościnność i bardzo miłą atmosferę.

W dniu 13 grudnia 2019 roku w grupie przedszkolnej „Niedźwiadki” zorganizowane zostały warsztaty bożonarodzeniowe dla rodziców i ich dzieci. Dekorowanie choinki, stołu, drzwi i całych domów to tradycja, która tym świątecznym dniom nadaje wyjątkowości i piękna oraz niezwykłej atmosfery. Organizatorki warsztatów zapewniły uczestnikom potrzebne materiały, instrukcje wykonania oraz niosły pomoc podczas realizacji pomysłów. Mali artyści z rodzicami przy dźwiękach kolęd i piosenek świątecznych wykonywali ozdoby świąteczne. Projektowali kartki bożonarodzeniowe i wykonywali ozdoby choinkowe wykazując przy tym wiele pomysłowości i kreatywności. Był to naprawdę mile spędzony czas, podczas którego dzieci i rodzice wspólnie pracowali, jednocześnie świetnie się bawiąc. Serdecznie dziękujemy wszystkim za przybycie i wspólną zabawę.