27 lutego dzieci z grup przedszkolnych „Niedźwiadki” i „Zajączki” udały się na wizytę do Szkoły Muzycznej . Celem wyjścia było zapoznanie dzieci z funkcjonowaniem placówki, która kształci artystów. Przedszkolaki odwiedziły sale lekcyjne, w których dzieci i młodzież uczy się gry na różnych instrumentach i zwiedziły sale koncertową. Podczas spotkania przedszkolaki dowiedziały się na jakich instrumentach grają uczniowie. Miały okazję poznać takie instrumenty jak fortepian, gitara, flet, skrzypce, trąbka, kontrabas, wiolonczela, klarnet, akordeon. Dowiedziały się z czego wykonane są instrumenty i w jaki sposób wydobywa się z nich dźwięk. Dzieci były zafascynowane instrumentami. W tym dniu towarzyszyły im niezapomniane przeżycia, które rozbudziły w nich zainteresowanie muzyką. Być może i nasze przedszkolaki niebawem staną się uczniami tej szkoły.

87804068 1253465998196694 5891822530196406272 nW dniu 26 lutego w grupie Niedźwiadków obchodziliśmy nietypowe święto - „Święto Kota”. Z tej okazji przygotowaliśmy dużo atrakcji. Wszystkie dzieci zamieniły się tego dnia w kociaki, tańczyły przy muzyce, obejrzały prezentacje multimedialną przedstawiającą milusińskie zwierzątka i dowiedziały się wiele ciekawych rzeczy na ich temat. Brały również udział w zabawach i wykonały pracę plastyczną pt. „Mój wymarzony Kociak”. Ten dzień był pełen wrażeń, wszystkie dzieci wspaniale się bawiły i długo będą miały ten dzień w pamięci.

87731385 1414721185368081 2755952699911438336 oW minionym tygodniu w grupie „Jeżyków”, po raz kolejny mieliśmy okazję gościć jednego z rodziców naszych dzieci, Panią Sylwię Lewandowską, która zasłuchanym dzieciom przeczytała książeczkę z ulubionej przez syna serii o „Śwince Peppie”.
Bardzo dziękujemy Pani Sylwii za poświęcony czas i czekamy z niecierpliwością na dalszych ochotników.

30 i 31 stycznia grupa „Zajączki” wyruszyła z wizytą do zaprzyjaźnionych z naszą szkołą emerytowanych nauczycieli z koła emerytów ZNP oraz do gostynińskiego klubu seniora „Parostatek”. Dzieci w montażu słowno-muzycznym śpiewały piosenki, grały na dzwonkach i tańczyły. Nie zabrakło też życzeń dla emerytów. Występy spotkały się z ogromnym uznaniem widzów, dzieci otrzymały gromkie brawa. „Zajączki” bardzo pięknie reprezentowały naszą szkołę.

Te wizyty były świetną okazją do tego, by dzieci mogły zrozumieć ideę wolontariatu i dowiedzieć się, że warto dzielić się z innymi radością i bliskością. Nasza współpraca świetnie integruje pokolenia.

IMG 20191203 120059 (Copy)Magiczny czas świąt Bożego Narodzenia zagościł na dobre w grupie „Jeżyki”. W miłej atmosferze odbyły się rodzinne warsztaty bożonarodzeniowe, polegające na wspólnym dekorowaniu pierniczków. Na ten dzień dzieci czekały z niecierpliwością. We wtorek, po obiedzie, przedszkolaki przywitały swoich rodziców i zaprosiły do wspólnej pracy zdobienia pierników świątecznych. Wszyscy zapoznali się ze sposobem ich wykonania oraz składnikami potrzebnymi do ich ozdabiania. Po krótkiej rozmowie dzieci i rodzice zabrali się do wspólnej, owocnej pracy, która sprawiła wszystkim dużo radości. Spotkanie to było radosnym doświadczeniem i zapowiedzią zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.