Jeżeli ktoś z Was myśli, że pierwszą przepowiednią Świąt Bożego Narodzenia jest pierwsza gwiazdka lub pierwszy płatek śniegu na szybie, czy też czerwony nos Rudolfa – jesteście w błędzie! Pierwszy sygnał do rozpoczęcia świąt dały dzieci z naszej szkoły podczas Mikołajkowego Biegu Przedszkolaków. Hala sportowa w dniu 11 grudnia zgromadziła blisko setkę przedszkolaków w czerwonych czapkach. To wyjątkowe wydarzenie podczas którego nie liczy się sportowa rywalizacja, ale przede wszystkim dobra zabawa i pozytywna energia.

W dniu 10 grudnia dwie dziewczynki z grupy „Zajączki” Julia Gutkowska i Marcelina Pasikowska reprezentowały naszą szkołę w I Międzyprzedszkolnym Bożonarodzeniowym Konkursie Piosenki Angielskiej „Little snowflake”. Dziewczynki zaśpiewały piosenkę „Santa Shark”. Wszystkie występy zostały nagrodzone gromkimi brawami, a każdy uczestnik konkursu dostał dyplom i nagrodę za swój występ. Po konkursie czas umilił nam Mikołaj i Elfik prowadząc świąteczne zabawy. Serdecznie gratulujemy i jesteśmy dumni z tego, że mamy w szkole wśród przedszkolaków takie talenty.

Jak co roku w okresie przedświątecznym w naszej szkole organizujemy warsztaty „Idą święta”. Tym razem rodzice i dziadkowie wraz ze swoimi pociechami  z grupy 0 b wykonali kartki bożonarodzeniowe. Tym samym „Zajączki”  przyłączyły się do akcji społecznej pt. „Kartka Bożonarodzeniowa od Anioła dla Seniora”. Dziękujemy wszystkim rodzicom i dziadkom za obecność na warsztatach. Gratulujemy talentu!

76616530 558361028290010 7140604728437637120 nPrzedszkolaki ze Szkoły Podstawowe nr 3 w Gostyninie w listopadzie miały okazję uczestniczyć w cyklu zajęć z okazji Międzynarodowego Dnia Tolerancji ustawionego przez Zgromadzenie Ogólne ONZ. Spotkania rozpoczynały się od „Iskierki przyjaźni” w wykonaniu przedszkolaków. Hasłem przewodnim naszej zabawy było zdanie „Jesteśmy różni, ale tacy sami – wszyscy jesteśmy przyjaciółmi”. Dzieci wysłuchały baśni J. Ch. Andersena „Brzydkie kaczątko”, która niesie ze sobą uniwersalne przesłanie „Inne nie znaczy brzydkie”. W oparciu o jej treść rozmawialiśmy na temat odmienności, pozytywnych i negatywnych postaci oraz uczuć. Obchodząc Dzień Tolerancji w przedszkolu mieliśmy na celu kształtowanie u dzieci prawidłowych postaw społecznych, a w szczególności akceptacji odmienności innych, poszanowania cudzej godności i uwrażliwienia na uczucia innych.

IMG 20191114 082659 (Copy)Wiek przedszkolny to najodpowiedniejszy czas, w którym powinniśmy rozwijać zainteresowania czytelnicze najmłodszych. Nasze zabiegi, aby zachęcić dzieci do kontaktu z książką będą miały ogromne znaczenie w ich dalszej nauce szkolnej i uczestnictwie w kulturze. Częste czytanie bajek wpływa znacząco na rozwój wyobraźni i aktywności intelektualnej dzieci, wzbogaca ich wiedzę o świecie jednocześnie kształtując wrażliwość moralną. W dzisiejszych czasach zdominowanych przez telewizję i komputery chwile poświęcone na wspólne czytanie książek w rodzinie pozwalają tworzyć atmosferę ciepła, intymności, wzajemnej bliskości, a dorosłym dodatkowo dostarczają momentów, kiedy można odpocząć od pośpiechu i codziennych spraw. Dlatego też, w ramach cotygodniowych spotkań z książką, w miniony czwartek po raz kolejny mieliśmy okazję gościć Panią Magdalenę Apalczyk, mamę Kuby, która zaprezentowała dzieciom bajkę z serii „Kubuś Puchatek”. Dzieci z wielkim zainteresowaniem wysłuchały zaprezentowanego utworu, który wywołał w nich uśmiech i wielkie zadowolenie.
Czekamy z niecierpliwością na dalszych ochotników, a Pani Magdzie serdecznie dziękujemy za miło spędzony czas.