SREBRNA TARCZA jest statutową nagrodą dla absolwentów Szkoły Podstawowej nr 3 im. Obrońców Westerplatte w Gostyninie.

Od początku istnienia 6-letniej szkoły podstawowej otrzymywali ją uczniowie, którzy osiągnęli średnią ocenę z obowiązkowych przedmiotów co najmniej 5,0 i wzorową ocenę z zachowania.

Od roku szkolnego 2003/04 podwyższono wymaganą średnią ocenę do wartości co najmniej 5,25

 

Uczniowie, którzy uzyskali srebrną tarczę:

 

Rok szkolny 2016/17 i 2017/18: w związku z wydłużeniem nauki w szkole podstawowej do 8 lat, uczniom kończącym klasę szóstą i siódmą nie przyznaje się srebrnych tarcz - przysługują tylko absolwentom

Rok szkolny 2015/16 (15 ucz.): Bartosz Brzozowski 6a, Julia Gawin 6a, Natalia Korytkowska 6a, Weronika Witkowska 6a, Kinga Zembowicz 6a, Kacper Farys 6b, Zuzanna Jędrzejczak 6b, Wiktoria Majchrzak 6b, Weronika Węglewska 6b, Wiktor Węglewski 6b, Aleksandra Głuszek 6c, Alicja Gołaś 6c, Zuzanna Kaźmierska 6c, Klaudiusz Kowalski 6c, Zuzanna Stepnowska 6c

Rok szkolny 2014/15 (16 ucz.): Jakub Broda 6a, Jakub Czarnecki 6b, Karolina Giętka 6b, Natalia Lewandowska 6b, Weronika Łuczak 6b, Szymon Zasada 6b, Aleksandra Cichońska 6c, Olaf Cichosz 6c, Agata Kujawa 6c, Małgorzata Lewandowska 6c, Małgorzata Miścierewicz 6c, Anna Paćkowska 6c, Jan Strzelecki 6c, Kamil Wiliński 6c, Radosław Witkowski 6c, Anna Zajączkowska 6c

Rok szkolny 2013/14 (12 ucz.): Weronika Albiniak 6a, Daria Badena 6a, Joanna Baranowska 6a, Natalia Czupryniak 6a, Julia Lusa 6b, Julia Mularczyk 6b, Julia Puternicka 6a, Mikołaj Rowiński 6a, Maria Sierant 6a, Wiktor Wasielewski 6a, Daniel Wujkowski 6d, Julia Zaremba 6b,

Rok szkolny 2012/13 (15 ucz.): Anna Baranowska 6c, Jakub Bekasiński 6a, Jakub Brzózka 6b, Katarzyna Dębska 6b, Dominik Dymowski 6c, Wiktoria Gajewska 6a, Julia Gontarek 6b, Patrycja Grobelska 6c, Ada Gryning 6c, Nikol Kawulska 6b, Zuzanna Kołodziejczak 6d, Paulina Kucharczyk 6c, Zuzanna Majchrzak 6b, Mateusz Olejniczak 6c, Malwina Piechocka 6b

Rok szkolny 2011/12 (16 ucz.): Ciepłuch Maciej 6a, Czerwińska Natalia 6c, Dylewska Karolina 6b, Dymon Paulina 6a, Kołodziejska Magdalena 6b, Krawczyk Karolina 6b, Leśniak Natalia 6b, Nyckowska Joanna 6c, Olkiewicz Tomasz 6a, Puternicka Joanna 6a, Pypkowska Aleksandra 6b, Reszke Maria 6c, Różańska Klaudia 6b, Sadowska Adriana 6c, Śniechowski Maciej 6a, Uliczna Agata 6c


Rok szk. 2010/11 (14 ucz.): Andrzejczak Magdalena 6b, Baranowska Małgorzata 6a, Dziedzic Arkadiusz 6a, Fabisiak Aleksandra 6b, Gizińska Natalia 6b, Kacprzycka Aleksandra 6b, Kołodziejska Nikola 6b, Kozłowska Izabela 6b, Paliwoda Dżesika 6a, Pawłowska Agata 6b, Rydołowska Katarzyna 6b, Szreder Patrycja 6b, Złotowska Eliza 6c, Złotowska Ewa 6c

Rok szk. 2009/10 (21 ucz.): Ambrochowicz Marta 6d, Bigielmajer Fabian 6a, Brzozowska Joanna 6b, Brzózka Julia 6b, Dryńkowska Justyna 6d, Dryńkowska Katarzyna 6a, Golus Justyna 6d, Jankowska Liwia 6b, Jankowski Kamil 6c, Kaczmarek Zuzanna 6d, Kowalska Zuzanna 6b, Krysiak Monika 6d, Matuszewski Kamil 6a, Pospieszyńska Ewa 6c, Spychalski Bartosz 6c, Świątkowska Patrycja 6a, Wasiak Konrad 6a, Wasińska Ewelina 6d, Wróbel Kinga 6c, Ziółkowska Justyna 6a, Żurawska Klaudia 6c

Rok szk. 2008/09 (10 ucz): Gościniak Patrycja 6b, Jabłońska Sylwia 6c, Jędrzejczak Agnieszka 6d, Jurkowski Mateusz 6a, Kotwasińska Joanna 6d, Modrzyk Stanisław 6c, Rydołowska Agata 6d, Sitek Anna 6d, Sobczak Agnieszka 6d, Zacharczuk Lidia 6d

Rok szk. 2007/08 (12 ucz): Jankowska Małgorzata 6b, Kaszewska Wiktoria 6c, Kosińska Milena 6b, Kwiatkowska Klaudia 6b, Matuszewski Jan 6c, Nowicka Agata 6d, Olkiewicz Alicja 6c, Szymańska Marta 6d, Szczerbińska Natalia 6b, Walkosz-Berda Dominika 6d, Zaręba Milena 6a, Zarzycki Michał 6c

Rok szk. 2006/07 (7 ucz): Bogusławska Aleksandra 6a, Gawłowska Karolina 6c, Kowalska Klaudia 6d, Marczak Sylwia 6d, Przybyt Przybysław 6d, Raciborska Zuzanna 6a, Wasiak Wiktoria 6a

Rok szk. 2005/06 (11 ucz): Bembenista Agata (6c), Chmielewski Patryk (6a), Cwalińska Aleksandra (6e), Dąbrowska Sandra (6a), Dutkowska Aleksandra (6b), Dutkowska Michalina (6b), Krawczyk Mateusz (6c), Marciniak Milena (6b), Radecka Agnieszka (6e), Stępka Anna (6e), Zacharczuk Martyna (6d)

Rok szk. 2004/05 (12 ucz): Ambroziak Agnieszka (6e), Chmielewski Piotr (6c), Gajewska Katarzyna (6c), Jankowska Monika (6c), Jankowski Tobiasz (6b), Korga Katarzyna (6d), Kwiatkowska Katarzyna (6a), Michalska Korina (6c), Tyszkiewicz Justyna (6b), Wiśniewski Ewa (6b), Woźniak Andżelika (6b), Zwierzchowska Patrycja (6b)

Rok szk. 2003/04 (18 ucz): Ciesielska Ilona (6f), Cwalińska Anna (6c), Dziedzic Marta (6c), Gospodarowicz Ewa (6c), Jankowski Krzysztof (6e), Kaźmierczak Marta (6a), Kowalczyk Justyna (6d), Kwiatkowski Maciej (6e), Ledzion Anna (6d), Ligocka Roksana (6f), Mroczkowski Paweł (6d), Niedzielska Majka (6d), Ostrowski Szymon (6e), Seweryniak Paulina (6f), Świderek Iwona (6f), Witkowska Anna (6e), Zdrojewska Paulina (6d), Żółtowska Paulina (6f)

Rok szk. 2002/03 (47 ucz): Barańska Agata (6d), Chmielecka Marta (6f), Cieślak Angelika (6f), Dyszkiewicz Daria (6a), Florczak Lidia (6e), Garmada Dominika (6e), Gątarek Magdalena (6f), Grabska Justyna (6e), Grochowska Dominika (6d), Grzybowska Agata (6d), Guja Katarzyna (6c), Kopik Natalia (6f), Kossobudzki Adam (6f), Kwiatkowski Wojciech (6d),  Ledzion Julita (6f), Ledzion Justyna (6a), Majchrzak Dominika (6a), Majchrzak Izabela (6f), Małkowska Katarzyna (6e), Matus Michał (6e), Mielczarek Krzysztof (6b), Migdalska Donata (6d), Migdalska Joanna (6d), Mikulska Katarzyna (6e), Modrzejewski Mateusz (6d), Niezgoda Aleksandra (6f), Nowiński Arkadiusz (6b), Nyckowski Jarosław (6d), Olejniczak Julita (6f), Osmałek Aleksandra (6f), Paliwoda Anna (6b), Paliwoda Marlena (6c), Pietrzak Ilona (6c), Piguła Aleksandra (6e), Przekwas Michał (6a), Rendzikowski Damian (6d), Romański Filip (6c), Sołtysiak Konrad (6a), Spychalska Łucja (6d), Stańczak Małgorzata (6b), Szlosowska Patrycja (6d), Szwarocki Michał (6e), Tarka Joanna (6e), Tokarski Tomasz (6d), Walkosz-Berda Katarzyna (6f),Wróbel Ewelina (6b), Zieliński Michał (6a)

Rok szk. 2001/02 (31 ucz): Borowska Katarzyna (6a), Chorążek Weronika (6c), Fornal Dawid (6e), Gawlik Beata (6b), Gawłowski Piotr (6c), Gospodarowicz Anna (6b), Góraj Aleksandra (6d), Kodłubaj Paulina (6b), Kostrzewa Dorota (6d), Kozanecka Anna (6d), Krakowian Maciej (6e), Leciejewski Szymon (6c), Lińska Dagmara (6c), Majewska Weronika (6e), Marcinkowska Natalia (6c), Marcinkowski Piotr (6c), Mitura Agnieszka (6d), Nowicka Małgorzata (6f), Ostrowska Agnieszka (6f), Pakulska Agnieszka (6c), Raduj Agnieszka (6b), Reszke Aleksandra (6f), Słomiński Jakub (6c), Tarka Jan (6f), Tomczak Dagmara (6a), Tyszkiewicz Paulina (6b), Walczak Anna (6c), Wardeńska Bogna (6d), Zaremba Sylwia (6a), Zarzycka Monika (6d), Zdrojewska Martyna (6f)

Rok szk. 2000/01 (5 ucz): Dudkowska Justyna 6b, Kleps Agnieszka 6a, Paliwoda Dominik 6b, Szałkiewicz Kamil 6c, Szczepaniak Maciej 6a

Rok szk. 1999/2000 (5 ucz): Brach Mariusz 6c, Dymczyk Beata 6c, Małecki Łukasz 6b, Mróz Katarzyna 6a, Syska Robert 6a