„Działajmy razem” DBI 2020

Pod takim hasłem obchodzony jest tegoroczny międzynarodowy Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI). 

Obchody Dnia Bezpiecznego Internetu 2020 zainaugurowano jedną z największych w Polsce konferencją na temat bezpieczeństwa dzieci online oraz pozytywnych zastosowań sieci. Konferencja odbyła się w warszawskim Teatrze Palladium, wzięło udział ok. 650 przedstawicieli sektora edukacyjnego, organizacji pozarządowych oraz nauczycieli pracujących z dziećmi. I tym razem nie zabrakło tam nauczycieli z naszej szkoły pań: D. Bembenisty i W. Pokropinskiej.  Dzień Bezpiecznego Internetu jest dobrą okazją do dzielenia się wiedzą i dobrymi praktykami na rzecz bezpieczeństwa młodych internautów.

Wśród podejmowanych przez prelegentów tematów było m.in.

  • wykorzystanie technologii cyfrowych w procesie nauczania,
  • problem przemocy rówieśniczej,
  • wykorzystanie technologii informacyjno-komunikacyjnych (TIK) w kształtowaniu kompetencji cyfrowych.

Kompetencje cyfrowe są dziś kluczowe na rynku pracy i  to  właśnie szkoła powinna zadbać o  przygotowanie  uczniów do życia  w szybko zmieniającej się rzeczywistości. W naszej szkole kolejny raz zgłaszamy inicjatywę i podejmujemy działania, których celem jest nauka bezpiecznego i efektywnego korzystania z nowych technologii.