Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Dzień Bezpiecznego Internetu

 

 

 

 „Działajmy razem” DBI 2020

Pod takim hasłem obchodzony jest tegoroczny międzynarodowy Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI). 

Obchody Dnia Bezpiecznego Internetu 2020 zainaugurowano jedną z największych w Polsce konferencją na temat bezpieczeństwa dzieci online oraz pozytywnych zastosowań sieci. Konferencja odbyła się w warszawskim Teatrze Palladium, wzięło udział ok. 650 przedstawicieli sektora edukacyjnego, organizacji pozarządowych oraz nauczycieli pracujących z dziećmi. I tym razem nie zabrakło tam nauczycieli z naszej szkoły pań: D. Bembenisty i W. Pokropinskiej.  Dzień Bezpiecznego Internetu jest dobrą okazją do dzielenia się wiedzą i dobrymi praktykami na rzecz bezpieczeństwa młodych internautów.

Wśród podejmowanych przez prelegentów tematów było m.in.

  • wykorzystanie technologii cyfrowych w procesie nauczania,
  • problem przemocy rówieśniczej,
  • wykorzystanie technologii informacyjno-komunikacyjnych (TIK) w kształtowaniu kompetencji cyfrowych.

Kompetencje cyfrowe są dziś kluczowe na rynku pracy i  to  właśnie szkoła powinna zadbać o  przygotowanie  uczniów do życia  w szybko zmieniającej się rzeczywistości. W naszej szkole kolejny raz zgłaszamy inicjatywę i podejmujemy działania, których celem jest nauka bezpiecznego i efektywnego korzystania z nowych technologii.