Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Tydzień Edukacji Globalnej

W dniach 15 – 21 listopada odbył się Tydzień Edukacji Globalnej. Wszystkie działania podejmowane w ramach edukacji globalnej mają na celu zapoznanie młodych ludzi z wyzwaniami i problemami współczesnego świata, kształtowanie wśród nich postaw sprzyjających ich rozwiązywaniu, respektujących różnorodność kulturową oraz umiejętność współpracy.
Wzorem lat ubiegłych uczniowie klas I-III wraz z wychowawcami włączyli się w obchody TEG i podejmowali zadania związane z tegorocznym hasłem „Działajmy RAZEM! To nasz wspólny świat".
Uczniowie klas pierwszych poznali historię „Zabawy Zoe z wodą”, a następnie rozmawiali na temat wody, jej znaczenia dla życia na Ziemi i zanieczyszczeń. Zastanawiali się, jaki mają wpływ na wodę, na jej zużywanie i co zrobić, żeby woda nadawał się do ponownego użycia. Uczniowie klas drugich dowiedzieli się czym jest smog i jak powstaje. Zagrali także w grę „Czy Ziemia lubi smog?”, a także rozważali na temat tego, co można zrobić żeby powietrze było czyste i niezanieczyszczone. Uczniowie klas trzecich zapoznali się z animacją „Tajemnica twojego smartfona”, która była podstawą do rozmowy na temat używania elektroniki, spółczesnej konsumpcji i problemami z tym związanymi. Trzecioklasiści zastanawiali się, co można zrobić żeby ograniczyć elektrośmieci oraz co można poddać recyklingowi. Na koniec wszystkie klasy wykonały plakaty dotyczące omawianych tematów, czyli wody, powietrza i ziemi. Przed przystąpieniem do prac grupowych uczniowie obejrzeli animację „Bridge”, dzięki której przypomnieli sobie jak potrzeba jest współpraca. Po wykonaniu plakatu klasa otrzymała fragment hasła, a na koniec tygodnia przedstawicie klas wspólnie ułożyli hasło tegorocznej edycji Tygodnia Edukacji Globalnej: „Działajmy RAZEM! To nasz wspólny świat".
Koordynatorki Magdalena Korytkowska i Weronika Pokropińska dziękują wychowawcom klas I-III za włączenie się w zaproponowane działania.

zobacz zdjęcia