Potwór – EkoMonster stworzony przez uczennice gostynińskiej Trójki: Amelię Kowalczyk i Annę Pospieszyńską z klasy 6 b zachwycił komisję konkursową i zastał nagrodzony pierwszym miejscem (w roku ubiegłym SP3 zajęło II miejsce). Uroczyste wręczenie nagród konkursu organizowanego przez senatora Marka Opiołę odbyło się 11 czerwca w gmachu Sejmu RP. Nagrody wręczała Pani Minister Edukacji Narodowej Anna Zalewska. Gostynińska Trójka uzyskała tytuł EkoSzkoły, uczennice tytuł uczniów EkoPozytywnych, a nauczycielka Pani Małgorzata Dylewska, która zachęciła uczennice do udziału w konkursie – tytuł nauczyciela EkoPozytywnego. Ale to nie koniec! SP3 we wrześniu zostanie włączona do Edukacyjnej Sieci Antysmogowej (ESA) i wyposażona w miernik zewnętrzny pyłów. Dane zbierane przez czujniki umożliwią nie tylko bieżące obserwowanie jakości powietrza, ale także wykonywanie własnych badań i obserwacji stanu jego czystości oraz zmian dokonujących się pod wpływem czynników atmosferycznych.

Tymczasem rozpoczynamy wakacje, ale już od września będzie się działo…

Gratulacje!