62369090 338477976822141 2325224783576301568 nMity greckie to źródło wiedzy o wierzeniach starożytnych Greków. Stały się one nie tylko ważnym elementem tradycji i życia mieszkańców ojczyzny Platona i Arystotelesa, ale wywarły wielki wpływ na rozwój sztuki i piśmiennictwa europejskiego.
Odzwierciedlając poglądy na świat i związane z nim różnorodne zjawiska, inspirowały ludzką wyobraźnię, reprezentowały dalekie epoki i prezentowały obyczaje i wierzenia.
Opowieści o bogach i bohaterach zajmowały w kanonie lektur poczesne miejsce i od zawsze cieszyły się wśród uczniów niesłabnącą popularnością.
Ich głównym bohaterom, czyli mieszkańcom Olimpu przypisywano cechy ludzkie, przez co stawali się bardziej swojscy i bliscy. Kochali i nienawidzili jak ludzie, pomagali, pracowali, ucztowali. Ale posiadali coś, czego brakowało ludziom – niezwykłe moce oraz nieśmiertelność.
Któregoś dnia postanowili zejść na chwilę z Olimpu i opowiedzieć trochę o sobie..
Przed Państwem bogowie greccy z klas VD i VE.

zobacz zdjęcia