W ramach doradztwa zawodowego klasa II b gościła pracujące w firmie TOI TOI : panią Magdalenę Sangórską, Kierownika Obszaru Sprzedaży oraz mamę Lenki, panią Katarzynę Witkowską, Kierownika Działu Kontenerów na całą Polskę. Panie w wyjątkowo ciekawy sposób przedstawiły dzieciom bardzo potrzebny i atrakcyjny finansowo zawód logistyka.
Uczniowie obejrzeli  prezentację dotyczącą firmy i pracy logistyka, uczestniczyli w zabawach oraz wzięli udział w konkursie plastycznym, polegającym na ozdobieniu wizerunku kabiny (mamy taką obok szkoły). W nagrodę otrzymali od firmy wspaniałe nagrody.

zobacz zdjęcia

Dzieci dowiedziały się,  że logistyk kieruje przede wszystkim procesem planowania, a następnie realizowania i kontrolowania. Wszystko, co wytworzy przemysł (produkt, usługa) musi być gdzieś przewiezione, dostarczone, przechowane, tym zajmuje się logistyk. Praca logistyka może obejmować także zagadnienia związane z obsługą klientów. Firma TOI TOI na ogół kojarzona jest z kabinami, ale tak naprawdę jej produktem jest usługa. Przenośne toalety potrzebne są wszędzie tam, gdzie zbierają się ludzie, a nie ma dostępu do kanalizacji i bieżącej wody. Ciekawe jest to, że TOI TOI Polska dysponuje aż kilkudziesięcioma tysiącami kabin i kontenerów oraz flotą ok. 200 pojazdów.
Dzięki zajęciom dzieci dowiedziały się, że aby sprawnie funkcjonować, każda większa firma powinna mieć logistyka. Osoba zajmująca się logistyką musi wykazać się wiedzą obejmującą wiele zagadnień. Powinna ukończyć studia ekonomiczne lub techniczne.

 Pani Magdalenie  Sangórskiej i pani Katarzynie Witkowskiej serdecznie dziękujemy.