Wesołuch Świąt życzą Uczniowie ze Szkolnego Koła Teatralnego i zapraszają do obejrzenia filmu:
266791108 597723194784367 5214262265948090182 n (Copy)Dnia 14 grudnia mieliśmy wycieczkę do Płocka. Wyjechaliśmy o godzinie 8:30 i już po 9 byliśmy w Teatrze Dramatycznym im. Jerzego Szaniawskiego w Płocku. O godzinie 10 zaczęło się przedstawienie pt. „Opowieść Wigilijna”. Była ona o bogatym panu, który na początku nienawidził świąt a pokochał je i powiedział, że będzie o nich pamiętał co roku. Przedstawienie to trwało do godziny 12 i było bardzo ciekawe. Jak wyszliśmy z teatru, spacerkiem udaliśmy się do Słodko Zakręcone - manufaktury słodyczy. Najpierw klasa 4b przez 45 minut robiła własne lizaki a my w tym czasie byliśmy na spacerze po Płocku a dokładnie poszliśmy zobaczyć dużą błyszczącą choinkę na Starym Rynku. Tam spędziliśmy najwięcej czasu, ponieważ mieliśmy małą bitwę na śnieżki. Następnie udaliśmy się do małej błyszczącej bombki, która była niesamowita. Z klasą zauważyliśmy świąteczną karuzelę, która znajdowała się tuż obok bombki. Najpierw my dziewczyny byłyśmy na karuzeli a chłopaki kręcili tą karuzelą. Potem zamieniliśmy się. Nadeszła pora na naszą klasę, więc szybko udaliśmy się do Słodko Zakręcone a tam klasa 4b zajadała się pysznymi lizakami o smaku czekoladowym. Przed rozpoczęciem tworzenia lizaków poszliśmy umyć ręce i zabraliśmy się do pracy. Na początku panie pokazywały nam jak się robi karmel o smaku czekoladowym i czym się go barwi. Jedna z pań kroiła karmel, żeby zrobić nam z niego małe lizaki na próbę i bardzo nam smakowały. Druga pani pokazała nam jak zakręcić własnego lizaka. Następnie każdy z nas po kolei zakręcał swojego lizaka o smaku czekoladowym. Po zakończeniu warsztatów wszyscy zrobiliśmy zakupy dla swoich bliskich i musieliśmy wychodzić, ponieważ czekał na nas autokar. Zeszliśmy po bardzo długich schodach i doszliśmy do autokaru. O 14:35 ruszyliśmy. Podróż była naprawdę przyjemna i szybko się zakończyła. Ta wycieczka była najlepszą wycieczką w tym roku szkolnym.
264766353 485852799629968 7280151234823551181 n16 grudnia w grupie 3-4 latków odbyły się warsztaty świąteczne - dekorowanie pierników. Dzieci miały za zadanie ozdobić świąteczne pierniki lukrem, czekoladą, pisakami oraz kolorową posypką. Zadanie to maluchy wykonały bezbłędnie. Dekorowanie pierników sprawiło dzieciom mnóstwo radości i zabawy. Na koniec dzieci zdegustowały przygotowane przez siebie smakołyki.

rmw2Święta Bożego Narodzenie to magiczny czas obdarowywania i pomagania. Nasza Trójka zawsze chętnie bierze udział we wszytskich możliwych akcjach charytatywnych i w tym roku nie mogło być inaczej. Skupiliśmy się na seniorach łącząc dwie akcje "Od anioła dla seniora" i " I Ty możesz zostać św. Mikołajem". W trakcie zajęć z wychowawcą kl. 5a i 5c, a także oddział przedszkolny 0a przygotowały kartkę bożonarodzeniową dla seniorów z Klubu Seniora "Parostatek". Mamy szczerą nadzieję, że życzenia bożonarodzeniowe sprawiły ogromną radość seniorom.

Spokojnych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia dla całej społeczności szkolnej życzą organizatorzy akcji:
Małgorzata Dylewska, Katarzyna Pruszyńska i Karolina Płaszaj

14 grudnia, w naszej szkole, odbyły się niecodzienne zajęcia edukacyjne dla uczniów klas IV – VII. Podczas warsztatów uczestnicy zapoznali się z historią powstania mydła, ale przede wszystkim sami tworzyli własne mydełka w wymarzonym kolorze i zapachu.Własnoręcznie wykonane i pięknie zapakowane glicerynowe mydełka mogą być idealnym prezentem z okazji Gwiazdki.