15 czerwca klasy IIIb i IIIc odwiedziły Powiatową Komendę Państwowej Straży Pożarnej w Gostyninie. Celem wycieczki była nauka udzielania pierwszej pomocy poszkodowanym w sytuacjach zagrożenia życia. Powitał nas z-ca dowódcy JRG Gostynin pan starszy aspirant Waldemar Pokropiński, który wprowadził całą grupę do sali wykładowej. Tam czekali już na nas panowie: mł. ogn. Piotr Pędzikowski koordynator ratownictwa medycznego oraz starsi strażacy Przemysław Staniszewski i Damian Ignaczak. Panowie w profesjonalny i fachowy sposób omówili etapy udzielania pomocy w przypadku: utraty przytomności, omdlenia, zapaści, zranień, zawałów serca, ataków epilepsji. Następnie zaczęły się zajęcia praktyczne. Każdy uczeń przeprowadzał akcję ratowniczą ćwicząc na fantomach. Uczyliśmy się również układania poszkodowanego w bezpiecznej pozycji. Bardzo wartościowy był pokaz użycia i zastosowania urządzenia AED – defiblyratora. Następnie zwiedziliśmy dyspozytornię, która koordynuje działania wszystkich strażaków. Na koniec ku uciesze głównie chłopców zwiedziliśmy garaż. Pan aspirant pan Krzysztof Sikorski opowiedział nam o znajdujących się tam pojazdach, ich wyposażeniu i do jakich akcji są używane. Mogliśmy się przez chwilę poczuć jak prawdziwi strażacy w akcji siedząc w jednym z aut. Wycieczka była bardzo udana. Dodała nam pewności siebie i wiary, że gdybyśmy znaleźli się w sytuacji konieczności udzielenia pierwszej pomocy, stanęlibyśmy na wysokości zadania. Bardzo dziękujemy pracownikom Powiatowej Komendy Państwowej Straż Pożarnej w Gostyninie za życzliwe przyjęcie i wspaniale przeprowadzone szkolenie.

"Trzynastego - wszystko zdarzyć się może" - tak śpiewała kiedyś Kasia Sobczyk i tak się stało na naszej wyprawie do Zaborowa na warsztaty z gliną. A pojechały klasy 4b i 5b z wychowawcami.
Dzień zapowiadał się słonecznie, więc w dobrych nastrojach wyruszyliśmy na ostatnią w tym roku szkolnym wycieczkę. Po dwudziestominutowej podróży byliśmy już na warsztatach. Przygotowane miejsca pracy zachęcały do lepienia. Po krótkiej instrukcji rozpoczęliśmy pracę z gliną. Kiedy kończyliśmy, zaczął padać lekki deszcz, by za chwilę "lunąć jak z cebra". Do tego w oddali słychać było nadchodzącą burzę. Pani M. Brzozowska zdecydowała o powrocie do autobusu. Po pół godzinnej przerwie wróciliśmy do zajęć, które okazały się bardzo atrakcyjne. Właścicielka zagrody poczęstowała nas pysznymi naleśnikami, po czym za chwilę już sami piekliśmy placki. Rekordziści usmażyli sobie nawet 7 naleśników. To było wspaniałe doświadczenie. Oczywiście mogliśmy sobie zrobić na kole garncarskim kubeczki i wazoniki. Ubrudzeni gliną przeszliśmy do kolejnej atrakcji tj. pieczonych w ognisku ziemniaków. Smakowały wybornie. Przy ognisku tańczyliśmy belgijkę i bawiliśmy się. Tak więc 13 czerwca zdarzyło się dużo, ale zadowoleni wróciliśmy do szkoły.
W dniu 12 czerwca 2022r w Warszawie rozegrany został 67 Finał Mazowieckiego Turnieju Tenisa Stołowego o Puchar Redaktora Janusza Strzałkowskiego. W zawodach wystartowało 68 zawodniczek i zawodników z Mazowsza, wyłonionych z eliminacji rejonowych. Uczestnicy zawodów zostali podzieleni na trzy kategorie wiekowe.
W średniej kategorii wiekowej chłopców 1 miejsce wywalczył uczeń klasy 5D Szymon Jędrzejewski. Nasz zawodnik bez straty seta pokonał wszystkich swoich przeciwników.
W tej samej kategorii wiekowej uczeń klasy 5B Filip Kowalczyk zajął 6 miejsce.
W najstarszej kategorii wiekowej dziewcząt, uczennica klasy 7B Małgorzata Cichońska zajęła 3 miejsce. Jej koleżanka z klasy Antonina Osmolak wywalczyła 5 miejsce.
Wśród chłopców starszych najlepiej zagrał Mikołaj Antonowicz, który zajął 5 miejsce, natomiast Franciszek Brzozowski wywalczył 7 miejsce.
Gratulacje dla wszystkich!!!
W dniach 09 - 10 czerwca 2022r w Rawie Mazowieckiej odbył się Finał Ogólnopolski Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Tenisie Stołowym. Uczennice klasy 7B Antonina Osmolak, Małgorzata Cichońska wywalczyły brązowe medale.
Pierwszego dnia zawodów mecze odbywały się w grupach system „każdy z każdym”. Dziewczęta kolejno swoje pojedynki wygrywały 3:0 z: SP 122 Łódź, SP 14 Poznań, SP Niedźwiada Dolna (woj. podkarpackie). Prawdziwy sprawdzian przyszedł w meczu o pierwsze miejsce w grupie, z dziewczętami SP Zielona Góra. Przegraliśmy 3:0. Jak się później okazało, nasze przeciwniczki wygrały całe zawody.
Kolejny dzień to mecze decydujące o medalach. W pojedynku o finał, spotkały się szkoły reprezentujące województwo mazowieckie: SP 20 Grodzisk Mazowiecki z SP3 Gostynin. Po bardzo zaciętym meczu, przegrywamy 2:3. Ostatni mecz turnieju z SP Kąkolówka (woj. podkarpackie) wygrywamy 3:2 i stajemy na najniższym stopniu podium.
Aby zdobyć medal Mistrzostw Polski, nasze dziewczęta musiały pokonać rywalki z innych szkół na etapie powiatowym, rejonowym oraz wojewódzkim.
Warto zaznaczyć, że sukces jest owocem kilkuletniej pracy, wielu dodatkowych zajęć, treningów, zaangażowania zawodników i nauczycieli wychowania fizycznego oraz bardzo dużego wsparcia rodziców.
Serdecznie gratulujemy !!!
9 CZERWCA W ZESPOLE SZKÓŁ IM. MARII SKŁODOWSKIEJ - CURIE ODBYŁO SIĘ ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU "POEZJA NIE ZNA JĘZYKA". ZADANIEM UCZESTNIKÓW BYŁO NAPISANIE WIERSZA W JĘZYKU POLSKIM, A NASTĘPNIE PRZETŁUMACZENIE go NA JĘZYK ANGIELSKI. NASI UCZNIOWIE WYKAZALI SIĘ OGROMNYM TALENTEM. IGA KRAWCZYK Z KL. 8B ZAJĘŁA 1 MIEJSCE. WIERSZ Igi wprost oczarował jury. Na tym jeszcze nie koniec, Amelia Kaczanowska również z kl. 8b otrzymała wyróżnienie. Gratulujemy!
Opiekunem uczennic była p. Karolina Płaszaj