11 listopada – to dla nas Polaków dzień szczególny. Ta ważna data jest symbolem miłości do Ojczyzny, walki o wolność, jest symbolem wiary i zwycięstwa. Dla upamiętnienia 101 rocznicy odzyskania niepodległości uczniowie klas 3a i 3d, pod kierunkiem pań: Anny Majchrzak, Weroniki Pokropińskiej i Małgorzaty Krajewskiej, przygotowali piękną uroczystość pt. „Nasza niepodległa”. Młodzi artyści przypomnieli wszystkim ważne dla Polski daty i wydarzenia historyczne. Ciekawe rekwizyty, stroje, piękne piosenki wprowadziły wszystkich w odświętny nastrój, a odśpiewana przez uczniów Rota - wywołała wzruszenie. Podczas uroczystości o godz. 11. 11 wszyscy uczniowie odśpiewali hymn państwowy, włączając się w akcję Ministra Edukacji Narodowej „Szkoła do hymnu”. Ta wspaniała lekcja patriotyzmu uświadomiła uczniom, że warto również dziś kultywować pamięć o tych, którzy walczyli o wolność naszego kraju, warto interesować się rodzimą kulturą i historią.

W bieżącym roku szkolnym uczniowie klas trzecich przystąpili do konkursu czytania ze zrozumieniem. Po cichym przeczytaniu tekstu, uczniowie mieli za zadanie rozwiązanie kilku ćwiczeń, które były ściśle związane z wiadomościami zdobytymi podczas czytania. Konkurs przygotowały i przeprowadziły panie: Agata Krajewska i Elżbieta Kossobudzka.
 Wyniki:

1. Michalina Cichoń       kl. 3 A

2. Zofia Majewska         kl.  3 B   Gabriela Skibińska     kl.  3 C

3.  Maja Jaskulska         kl.  3 C

Wyróżnienia: Mateusz Falkowski 3 B, Natasza Trusińska 3 C , Alicja Michalska 3 D

Gratulujemy!

12 nauczycieli i pracowników Szkoły Podstawowej nr 3 im. Obrońców Westerplatte w Gostyninie zostało przed kilkoma dniami wyróżnionych odznaczeniami państwowymi, resortowymi i nagrodami z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uroczystość odbyła się w Auli Schumana Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

Kto ty jesteś? Polak mały. Jaki znak twój? Orzeł biały...warto, żeby te słowa znało każde dziecko.
Na zajęciach uczniowie rozmawiali o symbolach narodowych Polski, o regionach Polski, odczuciach związanych z tym, że są Polakami. W ten trudny, ale bardzo ważny temat wplecione zostały elementy kodowania. Zajęcia były dla uczniów dużym urozmaiceniem i atrakcją. Dzieci mogły odczuwać odniesienie sukcesu przy każdym etapie nauki kodowania. Rozwijały umiejętności logicznego myślenia, intuicję i wyobraźnię.

Wyprawa w głąb ziemi zawsze budzi wiele emocji. Klasa 2a i 2b wyruszyły w tę niebywałą podróż 4 listopada 2019 r. Celem było zwiedzanie kopalni soli w Kłodawie. Wizytę rozpoczęliśmy od krótkiej prelekcji na temat historii kopalni, następnie, zaopatrzeni w kaski ochronne, wsiedliśmy do windy. Trochę nas potrzęsło, trochę pociemniało i tak dotarliśmy na poziom 600 m pod powierzchnią ziemi. Program obejmował przejście wyrobiskami korytarzowymi do podziemnej kaplicy św. Kingi - opiekunki górników solnych, obejrzenie wyeksploatowanych komór solnych, maszyn używanych w górnictwie solnym. Nie omieszkaliśmy również skorzystać z okazji pokazania swoich talentów na podziemnej scenie dla artystów. Zaopatrzeni w pamiątkowe kawałki soli wróciliśmy na powierzchnię. To na pewno była wyprawa, która pozostanie w naszej pamięci. Opiekę sprawowały panie: Agnieszka Zajączkowska, Elżbieta Garmada, Elżbieta Kossobudzka, Emilia Stanisławska.