"Mazowieckie talenty" - to nazwa konkursów przedmiotowych dla uczniów szkół podstawowych. W naszej "Trójce"odnajdujemy wiele takich perełek.
29 października w Szkole Podstawowej nr 3 w Gostyninie odbył się konkurs polonistyczny, do którego przystąpiło sześć uczennic z klas 8.
Młodzież zmierzyła się z wieloma trudnymi zadaniami wykraczającymi ponad podstawę programową szkoły podstawowej. Trzy uczennice: Agata Brzezowska (klasa 8c), Hanna Kaczmarek (klasa 8a) oraz Weronika Wiktorska (klasa 8a) zdobyły ponad 80% wymaganych punktów i przeszły do rejonowego etapu konkursu.
16 listopada odbył się konkurs historyczny, w którym udział wzięło 4 uczniów naszej szkoły. Zadania sprawdzały wiedzę i umiejętności historyczne ćwiczone w szkole oraz wykraczające poza podstawę programową. Tematyka zadań dotyczyła historii świata od najstarszych dziejów oraz historię Polski do XVII wieku.
Uczeń Mateusz Sakowski (klasa 7e) uzyskał ponad 80% punktów i tym samym awansował do etapu rejonowego konkursu historycznego.
Gratulujemy życząc dalszych sukcesów.
W dniu 6 listopada w naszym przedszkolu obchodziliśmy Narodowe Świeto Niepodległości (11 Listopada). Z tej okazji przedszkolaki z grupy 0b wykleiły serca w barwach flagi narodowej. W pięknym galowy stroju wykonały piosenkę oddając szacunek symbolom narodowym.
Link do filmu:
01Dzięki rozwojowi zmysłów u dziecka kształtuje się rozwój poznawczy, społeczny, emocjonalny a także komunikacyjny. Wszystko co dziecko widzi i słyszy składa się na całokształt jego osobowości, dlatego tak ważne jest wspieranie rozwoju dziecka.
W związku z powyższym 26 października w trzech grupach przedszkolnych odbyły się zajęcia o zmysłach .Dzieci podczas zajęć miały okazję doskonalić umiejętność spostrzegania świata za pomocą zmysłów: wzroku, smaku, węchu, słuchu i dotyku. Przedszkolaki z wielką radością na nowo odkrywały swoje zmysły poprzez różnego rodzaju zabawy.

12 listopada 2020r. został rozstrzygnięty konkurs plastyczny „Przedszkolaki dla Niepodległej –Symbole Narodowe”, w którym wzięły udział dzieci z grup przedszkolnych naszej szkoły. Przedszkolaki  za pomocą dowolnej techniki malarskiej przedstawiły symbole narodowe. Uczciły w ten sposóbodzyskanie przez Polskę niepodległości. Gratulacje dla wszystkich za zaangażowanie i udział w konkursie.

5 listopada „Pszczółki” z oddziału przedszkolnego obchodziły Światowy Dzień Postaci z Bajek. 5-latki już od samego rana zaczęły przygotowania do świętowania. Wszystkie przedszkolaki uważnie słuchały zagadek o bajkowych postaciach i rozwiązywały quiz dotyczący wiedzy z treści bajek. Dzieci opowiadały o swoich ulubionych bajkach oraz wykonywały maski przedstawiające bohaterów z bajek według własnego projektu. Stworzone maski przedszkolaki dumnie prezentowały podczas pląsów i zabaw ruchowych. Nie zabrakło też kolorowych świateł, które wprowadzały bajkowy nastrój w naszej sali. Dzień Postaci z Bajek zakończył się słodkim poczęstunkiem.