Drodzy Rodzice i Uczniowie

Z przyczyn technicznych i zupełnie od nas niezależnych, korzystanie ze szkolnego dziennika elektronicznego może być w najbliższym czasie utrudnione.

Prosimy o cierpliwość.

Dyrekcja Szkoły
Informujemy, że w dniach od 13.03.2020 r. do 25.03.2020 r. nie będzie możliwości płatności za obiady gotówką w sekretariacie szkoły. Możecie Państwo korzystać z płatności przelewem.

10 marca klasa I a udała się na wycieczkę do Piekarni Państwa Dubielak. Podczas wizyty w piekarni dzieci zapoznały się z urządzeniami wykorzystywanymi do przygotowania ciasta na różne rodzaje pieczywa, dowiedziały się, jakie urządzenia przydatne są do produkcji bułek, pakowania chleba oraz poznały przeznaczenie wielkiego pieca. Uczniowie zwiedzali pomieszczenia, poznali pracę piekarzy, cukierników i zapoznali się z poszczególnymi fazami  wypiekania ciast. Nie zabrakło ćwiczeń praktycznych. Teraz już wiemy jak smakuje surowe ciasto, jak ozdabiać świąteczne mazurki i zaplatać chałkę. Wizyta okazała się bardzo wartościową lekcją, dzięki której uczniowie zdobyli nowe, ciekawe informacje o pracy  piekarza i cukiernika. Dziękujemy mamie Zuzi za czuwanie nad zorganizowaniem wycieczki, a właścicielom za możliwość zwiedzania piekarni i słodki poczęstunek.

6 marca uczniowie klasy II d wybrali się na wycieczkę do Manufaktury Lizaków w Płocku.  Dzieci miały możliwość zobaczyć cały proces ręcznego powstawania lizaków od momentu wylania gorącego karmelu na kamienny blat po złożenie całego wzoru lizaka. Słodycze barwione były głównie naturalnymi barwnikami z owoców i warzyw. Po skończonym pokazie dzieci uczestniczyły w warsztatach, w których samodzielnie wykonały lizaki. Na zakończenie warsztatów, każdy otrzymał swoje dzieła – piękne, zakręcone lizaki oraz paczuszkę kolorowych cukierków w prezencie. Było miło i słodko! Wspaniałe zapachy i moc słodyczy stworzyły pyszną atmosferę.

W piątek 28.02.2020 r. odbyła się II edycja Międzyszkolnego Konkursu Frazeologiczno-Ortograficznego z okazji „Dnia Języka Ojczystego". Konkurs zorganizowany został przez bibliotekę Szkoły Podstawowej nr 3 im. Obrońców Westerplatte w Gostyninie oraz Bibliotekę Pedagogiczną w Płocku - Filia w Gostyninie.

Dzięki uprzejmości pana dyrektora Andrzeja Sitka, zmagania konkursowe miały miejsce w sali koncertowej Miejskiej Szkoły Muzycznej I stopnia w Gostyninie. Rozpoczęcie konkursu  poprzedzone zostało artystycznym występem Patrycji Gazy - fortepian oraz Wiktora Sobieckiego - akordeon.