Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Urodziny Trójki

Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 3 składa serdeczne podziękowania
pracownikom szkoły, uczniom i rodzicom, którzy włączyli się
w przygotowania z okazji 50-lecia istnienia szkoły.
Dziękujemy również wszystkim gościom, którzy swym przybyciem
uświetnili tę wyjątkową uroczystość.

 

To był dzień pełen wrażeń! Od rana czuliśmy atmosferę oczekiwania i radości, ale jednocześnie niepokoju i obawy, czy uda nam się godnie uczcić pięćdziesięciolecie naszej Szkoły. Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 13.00 występem Miejskiej Orkiestry pod batutą Józefa Pakulskiego i tańcem naszych niezawodnych Ananasków. Dyrektor Stanisław Wróblewski przywitał gości, a wśród nich: Burmistrza Gostynina Pawła Kalinowskiego, Starostę Tomasza Matuszewskiego, zastępcę Starosty Jana Krzewickiego, Wójta Gminy Gostynin Edmunda Zielińskiego, wizytator KO Warszawa Marzenę Brzózkę, zastępcę Przewodniczącego Rady Miejskiej w Gostyninie Krzysztofa Markusa, Kierownika Referatu Edukacji, Kultury i Promocji Zdrowia Starostwa Powiatowego w Gostyninie Szymona Szczypawkę, inspektor ds. oświaty Grażynę Pączek, ks. Ryszarda Kruszewskiego proboszcza parafii św. Marcina. W sposób szczególny powitany został pierwszy Dyrektor SP 3 Zdzisław Syska, dyrektorzy szkół, przedszkoli i placówek oświatowo-wychowawczych, prezesi instytucji i zakładów pracy, emerytowani nauczyciele, absolwenci, uczniowie i ich rodzice. W swojej prezentacji dyrektor przedstawił historię szkoły, barwnie udokumentowaną zdjęciami. Uczennice prowadzące akademię: Weronika Witkowska, Zuzia Róg, Zuzia Kaźmierska, Wiktoria Gontarczyk i Ala Gołaś swobodnie wprowadzały zgromadzonych w życie szkoły, przedstawiając wybitnych absolwentów czy pokazując film o Trójce Tomasza Józkowiaka. Mogliśmy podziwiać talenty muzyczne absolwentów szkoły: Michała Borowskiego, Pawła Zielaka, Jacka Lachowicza, Zbyszka i Michała Chojnackich, a także Jarka Nyckowskiego. Nie zabrakło innych gwiazd: ze świata biznesu i sportu (Konrad Sobecki), socjologii i polityki (Paweł Moczydłowski) czy aktywnie działającej z młodzieżą Joli Wasilewskiej, która pokazała zebranym swoją odwagę, umiejętności i poczucie humoru. Na scenie, bo tak należy nazwać parkiet hali sportowej tego szczególnego dnia, nie zabrakło oczywiście młodszych talentów, tych, które nie opuściły jeszcze murów Trójki. Jak zwykle roztańczone Ananasy zaprezentowały trzy piękne układy, a zespół  muzyczny wyśpiewał nam dwa wzruszające utwory, w tym nową piosenkę o Trójce. Ostatnim muzycznym gościem był Sławomir Świerzyński, który we wdzięcznym towarzystwie Ananasów wykonał jeden ze swoich znanych przebojów. W uroczystości nie mogło zabraknąć życzeń, podarunków, wspomnień, anegdot – wszystko o Trójce i dla Trójki. Warto wspomnieć, że z okazji jubileuszu została wydana książka „Nasza Trójka”, która trafiła do rąk gości. Tym ostatnim z pewnością wędrówkę po szkole umilały wystawy poświęcone historii szkoły, sukcesom, wybitnym absolwentom, programowi Socrates-Comenius, osiągnięciom w dziedzinie ekologii i sportu. Na hali sportowej mogliśmy podziwiać obrazy pędzla Elizy Łosiewicz i Anny Michalak. Każdy mógł poczuć się wyjątkowo… na przykład pozując do zdjęcia na czerwonym dywanie przy wystawie Ananasów. Urodziny naszej szkoły należy zaliczyć do niezwykle udanych, jubilatka wraca powoli do codziennych, zwykłych zajęć…